Manor zaznamenal první odstoupení v sezoně, přesto vnímá víkend pozitivně

Merhiho zradil hnací hřídel, Stevens se dostal do kontaktu s Grosjeanem, ale závod dokončil.

1 Štítky: John Booth Marussia Manor Roberto Merhi Will Stevens Zveřejněno 8. 06 2015 — Filip Fikejz

Merhiho zradil hnací hřídel, Stevens se dostal do kontaktu s Grosjeanem, ale závod dokončil.

Manor hodnotí Velkou cenu Kanady na okruhu Gillese Villeneuva v Montrealu pozitivně. Will Stevens skončil po kontaktu s Romainem Grosjeanem sedmnáctý, Roberto Merhi závod po poruše hnacího hřídele nedokončil.

Stevensovi se podařil start, pak měl sice při zastávce problémy s levým předním kolem, přesto se dostal před svého týmového kolegu. „Pak šel můj závod dobře, ale v padesátém kole mě trefil Grosjean, když mě předjížděl, bylo to trochu překvapení, nechal jsem mu dost místa. Byla to zbytečná nehoda, musel jsem kvůli poškozenému přednímu křídlu na další zastávku,“ vzpomínal. „Jinak to byl pro nás jeden z lepších víkendů. Je škoda, že Roberto musel poprvé v sezoně odstoupit.“

Merhi byl zklamán, že ho při slibně se rozvíjejícím závodě zradil vůz, jinak hodnotil víkend pozitivně. „Měl jsem hezkou bitvu s Willem, udělali jsme další pokrok, musíme se zaměřit na dobré věci. Důležité je, abychom se dál zlepšovali, záleží, co stihneme do dalšího závodu,“ uvědomuje si.

Šéf týmu John Booth litoval, že pozitivní víkend skončil prvním odstoupením jednoho z vozů v sezoně. „Roberto měl rozbitý hnací hřídel. Odvádí vynikající práci, jsem si jistý, že v Rakousku bude znovu zpátky. Will jel skvělý závod, než do něj narazil Grosjean. Dokázal se vrátit a dojet do cíle. Závod tedy nakonec nebyl tak přímočarý, ale máme několik pozitiv, na kterých můžeme stavět,“ věří.

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Manor zaznamenal první odstoupení v sezoně, přesto vnímá víkend pozitivně”

  1. LK napsal:

    hnacího hřídele … to jsou ti redaktoři se zkušenostmi z praxe 🙂

Napsat komentář