Manor zažívá zatím bezproblémový víkend a těší se na závod s oběma vozy

U Manoru jsou pozitivně naladěni, díky bezproblémovým tréninkům neustále vylepšovali vůz a Stevens i Merhi se bez potíží kvalifikovali.

Štítky: John Booth Marussia Manor Roberto Merhi Will Stevens Zveřejněno 11. 04 2015 — Filip Fikejz

U Manoru jsou pozitivně naladěni, díky bezproblémovým tréninkům neustále vylepšovali vůz a Stevens i Merhi se bez potíží kvalifikovali.

Jezdci týmu Marussia Manor v Šanghaji s přehledem splnili kvalifikační limit a do Velké ceny Číny odstartují z poslední řady. Will Stevens obsadil devatenácté místo, Roberto Merhi dvacáté.

Stevens si liboval, jak se vůz při každém výjezdu zlepšuje. „Pořád je před námi dlouhá cesta, ale pokrok za poslední tři víkendy je jasně vidět. Bezproblémové tréninky nám opravdu pomohly najít rytmus, který nám umožnil udělat správné změny v nastavení,“ pochvaloval si. „Auto se chovalo dobře, se svým kolem jsem byl moc spokojen, do zítřka jdeme v dobré pozici. Nemůžu se dočkat prvního závodu ve voze a nasbírání dalších dat, která týmu pomůžou při vývoji. Věřím, že můžeme mít dobrý závod.“

Merhi byl z posledního místa trochu zklamán, ale má radost z dobrého výsledku týmu. „Ráno jsem měl několikrát problém s elektronikou, tím jsem trochu ztratil a přišel o možnost vyjet ve třetím tréninku na měkčích pneumatikách,“ vysvětloval. „Jinak si myslím, že během víkendu pozorujeme dobré zlepšení, takže podle mě v zítřejším závodě budeme lepší.“

Šéf týmu John Booth vidí pokrok v tom, že jezdci bez obtíží splnili kvalifikační limit a začínají se blížit skutečným cílům týmu. „Bezproblémové tréninky pro nás byly bonusem, umožnilo nám to vylepšit nastavení, dosáhnout vyššího výkonu a zvýšit rychlost. Oba jezdci odvádějí výbornou práci, neustále se posouvají dopředu a efektivně se učí. Těšíme se, až je zítra uvidíme společně závodit,“ pochvaloval si.

Diskuse k článku

Napsat komentář