Manor: Strategické skupině schází strategie, i u zákaznických vozů

Sportovní šéf Manor Marussie Graeme Lowdon sice vítá návrhy na snížení nákladů ve formuli 1, ale obává se, že nejsou dobře promyšlené.

Štítky: Manor Marussia Strategická skupina Zákaznické vozy Zveřejněno 28. 05 2015 — Jan Pastorek

Sportovní šéf Manor Marussie Graeme Lowdon sice vítá návrhy na snížení nákladů ve formuli 1, ale obává se, že nejsou dobře promyšlené.

V rámci Strategické skupiny se jedná o možnosti zavedení zákaznických vozů, které by si kupovaly menší stáje.

„Bude zákaznické auto levnější? Ano, samozřejmě. Je to dobrá nebo špatná věc? To se dá posoudit jen podle toho, jestli tento sport poroste,“ komentoval Lowdon pro Autosport.

A to podle něj není jisté, protože se formule 1 nezabývá tím, jestli by nově vzniklé dvě výkonnostní třídy vozů neodradily diváky. „Chtějí to fanoušci? Někdo to musí potvrdit, nebo vyhodnotit strategii a říct, že tohle je nejlepší strategie pro formuli 1,“ pokračoval Lowdon.

Jenomže strategie je podle Lowdona přesně to, co formuli 1 chybí.

„Podle toho, co jsem viděl, tak ze Strategické skupiny nikdy nevzešla žádná strategie. V rámci strategie se musí nejdřív analyzovat a pak nastavit úkoly a cíle, pak musíte vypracovat postupy a plán, podle kterého se bude postupovat.“

„Strategická skupina si podle všeho jen vybírá nápady, ať už je to tankování, zákaznické vozy, franšízové vozy a tak dále. Tankování a zákaznické vozy nejsou strategie. Strategie určuje cestu, jak se někam dostat.“

Diskuse k článku

Napsat komentář