Manor: O pravidlech by měly dál rozhodovat týmy, ale všechny

Tým Manor Marussia nesouhlasí s tím, aby se rozhodování o budoucnosti formule 1 vrátilo výhradně do rukou šéfa F1 a prezidenta FIA.

Štítky: Manor Marussia Strategická skupina Zveřejněno 2. 06 2015 — Jan Pastorek

Tým Manor Marussia nesouhlasí s tím, aby se rozhodování o budoucnosti formule 1 vrátilo výhradně do rukou šéfa F1 a prezidenta FIA.

Týmy formule 1 si v rámci současné Concordské dohody vybojovaly právo podílet se na tvorbě pravidel prostřednictvím tak zvané Strategické skupiny. Ovšem patová situace z posledních let, kdy se nedaří najít shodu na zásadních změnách, je vede k přehodnocení názoru, vůle podílet se na vedení opadá.

„Já nesouhlasím s názory, že by se týmy neměly zapojovat,“ řekl Lowdon pro Autosport. „Myslím, že týmy můžou přispět, ale v současnosti nejsou všechny týmy v pozici, kdy by mohly naplno přispívat. Nejdůležitější je poskytnout fórum, kde se bude řešit růstová strategie, a já nevidím důvod, proč bychom k tomu nemohli přispět.“

Lowdon nepopírá, že najít shodu napříč startovním polem není snadné, ale nic jiného podle něj nikdo nemohl očekávat.

„Ano, je to těžké, ale strategie není snadná. Kdokoliv, kdo řídí velkou nadnárodní firmu, vám řekne, že hodnocení a budování růstových strategií je časově náročné a těžký proces. Proč by to mělo být jednodušší ve sportu, jako je formule 1? Je to těžké, ale také životně důležité.“

Diskuse k článku

Napsat komentář