Manor nevylučuje návrat, pokud vedení F1 splní své sliby

Pro rok 2019 je ze strany vedení F1 opět ve hře zavedení rozpočtového stropu a obecné snižování nákladů. Pokud se tak nakonec skutečně stane, je možné, že na startovním roštu opět uvidíme tým Manor.

1 Štítky: Liberty Media Manor Rozpočtový strop Zveřejněno 22. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Britský tým, který vzešel z ruské Marussie, skončil kvůli finančním potížím v královně motorsportu před začátkem sezony 2017. Automobilka tehdy přesunula své zájmy do šampionátu vytrvalostních závodů. Pro rok 2018 si Manor vyzkouší dokonce nejprestižnější kategorii Le Mans, a to LMP1. Bez zajímavosti není ani to, že využije i služeb ještě nedávno závodního inženýra Kimiho Räikkönena – Davea Greenwooda.

Šéf Manoru Graeme Lowdon však překvapil i svým posledním prohlášením, v němž připouští snahu o návrat do formule 1. „Pokud se nic nezmění – nezavede se rozpočtový strop a náklady zůstanou stejné –, pak to nepůjde, protože je nemožné závodit proti velkým týmům.

Ale slyšeli jsme od FIA a Liberty Media, že pracují na snížení nákladů pro soukromé týmy. V takovém případě bychom měli zájem se vrátit. Já i John Booth (bývalý šéf týmu Manoru) máme v F1 nedokončenou práci,“ tvrdí  Lowdon.

Pro rok 2019 je opět ve hře rozpočtový strop

Diskuse k článku

Napsat komentář