Manor může chybět na startu sezony 2017, schází peníze za umístění v šampionátu

Šlo o hodně. Konkrétně o nějakých patnáct milionů liber, o které Manor přišel v předposledním závodě sezony. Všechno mohlo vypadat veseleji. Místo toho teď tým řeší, jak se dostat na startovní rošt pro nadcházející sezonu. Užuž to vypadalo, že na pořadí ve spodních patrech Poháru konstruktérů se nic měnit nebude. Na poslední chvíli ovšem přišel šok. A…

3 Štítky: Finance Manor Zveřejněno 15. 12 2016 — Josef Nekvinda

Šlo o hodně. Konkrétně o nějakých patnáct milionů liber, o které Manor přišel v předposledním závodě sezony. Všechno mohlo vypadat veseleji. Místo toho teď tým řeší, jak se dostat na startovní rošt pro nadcházející sezonu.

Užuž to vypadalo, že na pořadí ve spodních patrech Poháru konstruktérů se nic měnit nebude. Na poslední chvíli ovšem přišel šok. A tým okolo energetického magnáta Stephena Fitzpatricka o finanční bonusy za umístění v šampionátu. Vyfoukl mu je Sauber, respektive Felipe Nasr devátým místem ve Velké ceně Brazílie. Do té doby držel Manor pozici v nejlepší desítce, kterou pro tým vyjel Pascal Wehrlein v rakouské Grad Prix.

Cesta na startovní rošt pro nadcházející sezonu se tak značně zkomplikovala. Ale. Proslýchá se, že tým hledá skuliny, jak se v Melbourne na start závodu a sezony postavit. Fitzpatrick už navíc po závěrečném podniku v Abú Dhabi novinářům prozradil více, když naznačil uzavření některých klíčových dohod s investory. Tým by tak mohl změnit majitele. Zákulisní šeptanda poukazuje zejména na osobu Tava Hellmunda. Muže, který stojí v pozadí Grand Prix USA nebo Mexika.

Prozatím však neproběhla ta nejdůležitější část takových jednání. Oficiální oznámení. Od finálového večírku sezony 2016 uběhla již pěkná řádka dní a na něco podobného se stále čeká. Fitzpatrick však ujišťuje, že dohody jsou stále ve hře. A jak vlastně skousl hořkou pilulku v předposledním závodě sezony?

„První reakce byla jedno velké zklamání. Kvůli týmu, protože opravdu dřeli od konce minulé sezony, tedy nějakých osmnáct měsíců bez velkých odměn, a už to vypadalo, že na to desáté místo dosáhneme, což by pro nás byl obrovský krok kupředu.

Poté jsem zažil opačný pocit. Představoval jsem si, jak to asi vypadá v garáži Sauberu a říkal si, že jejich kluci pro nás byli fantastickými konkurenty a užili jsme si s nimi tuhle velkou bitvu. Věděl jsem, co to musí znamenat pro Sauber a snažil jsem si představit radost, kterou museli mít za tu tvrdě odvedenou práci v průběhu celé sezony,“ prozradil Fitzpatrick.

Pozice deset a jedenáct v Poháru konstruktérů dělí finanční odměna od FOM ve výši kolem 15 milionů liber. Sportovní ředitel Manoru Dave Ryan v návaznosti na tuto ztrátu prohlásil: „Víme, že před sebou máme ještě velké kroky, ale je to výzva a těšíme se na tu námahu, která Manor postaví na startovní rošt v roce 2017.“

Čtěte dále: Symonds: Williams nesmí přijít o Bottase, struktura Ferrari nebude fungovat

Manor navíc může přijít o obě své mladé hvězdy. Esteban Ocon již podepsal s Force Indií a nyní se čeká, kam se uchýlí Pascal Wehrlein

Manor navíc může přijít o obě své mladé hvězdy. Esteban Ocon již podepsal s Force Indií a nyní se čeká, kam se uchýlí Pascal Wehrlein. Možnosti jsou dvě – Mercedes nebo SauberDiskuse k článku

Napsat komentář