Manor je v insolvenci, účast v sezoně 2017 je nepravděpodobná

Budoucnost týmu Manor ve formuli 1 vypadá bledě. Tým má totiž potíže finančního charakteru a opětovně upadl do insolvence. Po měsících jednání ve snaze nalézt nové investory a zajistit si místo na startovním roštu sezony 2017 přichází od lidí blízkých táboru Manoru nelehké přiznání. Tato jednání se totiž nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Velké potíže Manoru…

1 Štítky: Finance Manor Zveřejněno 6. 01 2017 — Lukáš Štěrovský

Budoucnost týmu Manor ve formuli 1 vypadá bledě. Tým má totiž potíže finančního charakteru a opětovně upadl do insolvence.

Po měsících jednání ve snaze nalézt nové investory a zajistit si místo na startovním roštu sezony 2017 přichází od lidí blízkých táboru Manoru nelehké přiznání. Tato jednání se totiž nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce.

Velké potíže Manoru způsobila Grand Prix Brazílie, v níž se Sauberu podařilo zásluhou Nasra ukořistit dva body, čímž se stáj dostala na klíčové desáté místo v Poháru konstruktérů právě před Manor. Ten tak ztratil nárok na takzvané prize money od Bernieho Ecclestona.

Přestože majitel týmu Stephen Fitzpatrick tehdy tvrdil, že ztráta desátého místa není důležitá pro přežití Manoru, situace nyní vypadá odlišně, což posléze připustil i sám majitel. „Je to zklamání, ale ne překvapení. Bylo jasné, že s jedním bodem na desátém místě, které jsme drželi, dva závody před koncem sezony se může stát cokoliv,“ uvedl mimo jiné po GP Brazílie právě Fitzpatrick.

Nyní mají jeho slova odlišný podtón: „Pro sezonu 2016 jsme měli jasný cíl, a to získat body a skončit do desátého místa v šampionátu.“ Jenže to se nepovedlo a právě to zřejmě může za skutečnost, že Manor bude s nejvyšší pravděpodobností chybět v březnu na startu australské GP.

V souvislosti s Manorem se spekulovalo i o možnosti zapojení Rona Dennise, žádné další informace se ale od té doby neobjevily.

Čtěte dále: Manor může chybět na startu sezony 2017, schází peníze za umístění v šampionátu

Viděli jsme vloni Manor naposledy, nebo se tým zachrání?

Viděli jsme vloni Manor naposledy, nebo se tým zachrání?

Diskuse k článku

Napsat komentář