Manor jedná s Mercedesem o motorech

Tým Manor zvažuje, že novým dodavatelem jmenuje Mercedes.

Štítky: Manor Marussia Mercedes Zveřejněno 9. 09 2015 — Josef Nekvinda

Tým Manor zvažuje, že novým dodavatelem jmenuje Mercedes. Jednání jsou sice v plenkách a plán britské stáje je oslovit všechny potencionální dodavatele.

Ve startovním poli patří mezi nováčky, nicméně tým cítí, že už je potřeba postoupit na vyšší stupínek. Tímto stupínkem v budování si silnější pozice ve formuli 1 by mohl být motor od Mercedesu, který potvrdil jednání s anglo-ruským týmem. Mercedes na druhou stranu chce dodávat své jednotky i dalším týmům mimo Williams a Force Indii a po vypadnutí Red Bullu a Lotusu reálně zbývá pouze Manor.

„Vedli jsme nějaké diskuze ohledně dodávky motorů na příští sezónu, ale oni jsou momentálně ve fázi zkoumání konkurenčního prostředí. Momentálně jsou poháněni motory Ferrari, ale potřebují se setkat se všemi dodavateli, aby si vybrali nejlepší možné řešení,“ prozradil Toto Wolff pro Autosport.

Současné regule povolují výrobci motorů dodávat třem týmům. Pokud se tedy Mercedes s Manorem dohodne, bude muset žádat o výjimku. Podle Wolffa jde o otázku naplnění kapacity a proto si Mercedes nechává otevřená zadní vrátka, kdy ještě čeká, co se stane s Lotusem.

Diskuse k článku

Napsat komentář