Máme dobré závodní tempo, varuje Massa soupeře

Piloti Williamsu se na startu do Velké ceny USA postaví společně do druhé řady. Bottas pak odstartuje o jedno místo před Massou.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 1. 11 2014 — Zuzana Kulichová

Piloti Williamsu se na startu do Velké ceny USA 2014 postaví společně do druhé řady. Valtteri Bottas pak odstartuje o jedno místo před Felipem Massou.

Felipe Massa odstartuje do zítřejšího závodu ze čtvrtého místa, přesto ale není pilot brazilské národnosti s výsledkem spokojen a rád by startoval z lepší pozice.

„Tým získal třetí a čtvrté místo a všichni víme, jak moc jsou v zítřejším závodě startovní pozice důležité. Samozřejmě bych se býval rád kvalifikoval třetí, ale pro tým je to tak jako tak dobrý výsledek. Teď se jen musíme soustředit na to, abychom získali dobrý výsledek i v závodě,“ plánuje Massa.

„Hlavním úkolem bude zítra dávat si pozor na opotřebení pneumatik, protože úroveň degradace tady může být hodně veliká. S každým dnem se stav trati vylepšoval díky tomu, že se povrch asfaltu pokrýval vrstvou odloupané gumy, ale hodně to bude záležet na tom, jak se vypořádáme s opotřebením. Důležitou roli bude v zítřejším závodě hrát strategie s pneumatikami. Možná se někdo pokusí zajet závod jen s jedním pitstopem.

Doufám, že se tým rozhodne správně. Teď je těžké něco předpovídat, ale máme rychlé auto, naše rychlost na delší vzdálenosti je vysoká, takže nevidím důvod, proč by tomu zítra mělo být jinak,“ dodává Brazilec optimisticky.

Velkou radost má ze svého dnešního výkonu Massův týmový kolega Valtteri Bottas, který se v posledních osmi závodech už pošesté kvalifikoval v nejlepší trojce.

„Znovu to byla dost dobrá kvalifikace,“ pochvaluje si závodník. „Jsem opravdu spokojený s několika dobrými koly, která jsem dneska v Q3 zajel. Z určitého důvodu to je pro mě zatím náročný víkend, obtížně se mi dostává do správného rytmu. Až v kvalifikaci jsem konečně mohl autu věřit tak, jak by se mělo. Jsem opravdu rád za celý náš tým, znovu se nám podařilo zablokovat celou druhou řadu.

Pro zítřejší závod je to dobrá startovní pozice, protože před sebou pořád ještě máme tři důležité závody na to, abychom se pokusili udržet dobrou pozici v Poháru konstruktérů,“ říká Fin.

Diskuse k článku

Napsat komentář