Mám platnou smlouvu s Red Bullem, vzkazuje teoretikům Gasly

Pierre Gasly byl ještě nedávno velmi zajímavým hráčem na trhu s jezdci. O dalších krocích v kariéře pilota AlphaTauri se hodně spekuluje – jeden tábor Gaslymu radí, aby vytrval s Red Bullem a druhá polovina by zase ráda viděla Gaslyho někde jinde. Až teď se Gasly rozhodl veškeré teorie o své budoucnosti utnout.

Štítky: AlphaTauri Helmut Marko Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 15. 08 2022 — Vašek Štěpánek

V průběhu května a června se Gaslyho jméno často spojovalo s přestupem do McLarenu, kde by nahradil trápícího se Daniela Ricciarda. V té době se samozřejmě ještě nevědělo o Piastriho zájmu o sedačku ve Wokingu, ten byl spojován s Alpinem a Williamsem.

Po potvrzení Sergia Péreze u Red Bullu pro roky 2023 a 2024 následovalo i potvrzení Pierra Gaslyho u AlphaTauri, minimálně pro příští rok. I to ale nezastavilo některé teoretiky o Gaslyho možném odchodu, zvlášť po propuknutí aféry, kterou po Maďarsku spustil Alonso.

Nyní se Gasly často zmiňuje se závodní sedačkou u Alpinu – stáj z Enstone by tak měla ve svých vozech dva francouzské piloty a nutno dodat, že srovnání Ocona s Gaslym by mohlo být velmi zajímavé. Pierre Gasly ale spekulace definitivně ukončil.

„Mám platnou smlouvu s Red Bullem a vyprší až na konci roku 2023. Nikdy jsem moc nemluvil o své dohledné budoucnosti, protože to bylo jasné. Už vloni jsem věděl, že u AlphaTauri budu letos a pokud potvrdí Péreze u Red Bullu [což se stalo], budu tady i v roce 2023.

Nemám k tomu už moc co říct. S Helmutem Markem jsem se kvůli těmto spekulacím sešel a velmi jasně jsme se shodli na našich smluvních závazcích, které dodržíme. Řekl mi přímo, že mě chtějí v AlphaTauri, a tím to hasne.

Společně dokončíme náš aktuální kontrakt, který končí po roce 2023. Co se stane potom, to nevím a dveře jsou otevřené. Možná bude má cesta spojena pořád s Red Bullem, ale možná už to bude chtít změnu a poohlédnu se po jiných možnostech,“ zakončil Gasly.

Ke spekulacím, které se v poslední době opět kolem Gaslyho množí, se vyjádřil i samotný Helmut Marko, a to poměrně ostře. „Gasly zůstává s námi. Nemá žádnou výstupní klauzuli a ani po letní přestávce ji mít nebude,“ dodal bývalý rakouský závodník.

Fenestraz se kvůli svému debutu učil víc, než ve škole