Malý fanoušek F1 žije své poslední dny. Dočkal se unikátního překvapení

Tohle gesto dojalo celý svět. Malý chlapec, který žije své poslední dny, poslal před španělskou GP vzkaz Lewisi Hamiltonovi. Ten nejenže vyhrál a triumf chlapci věnoval, malý Harry se navíc o den později mohl těšit z vítězné trofeje, Hamiltonových rukavice a dokonce jeho monopostu!

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 14. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Harry Shaw (5) trpí nevyléčitelnou formou rakoviny kostní tkáně. Je velkým fanouškem F1, konkrétně Lewise Hamiltona, kterému před nedělním závodem poslal z nemocnice povzbudivý vzkaz. Pilot Mercedesu přiznal, že před závodem hledal nějakou inspiraci, která by ho motivovala k vítězství, a tou se stále právě onen vzkaz.

Hamilton vyhrál a svůj triumf daroval malému Harrymu. Slíbil, že se spolu s týmem pokusí pro něj něco udělat. Asi nikdo ale nečekal, jak rychle svůj slib zástupci Stříbrných šípů splní. V neděli večer nasedli vyslanci stáje na letadlo, aby během pondělí předali Harrymu, který se na posledních pár dní svého života vrátil domů, vskutku originální dárky – vítěznou trofej z GP Španělska, rukavice Lewise Hamiltona a dokonce předvedli i model jeho monopostu. Už dříve Harry dostal od stáje čepici a další upomínkové předměty.

Tohle gesto dojalo celý svět, nejvíce pak ale pochopitelně Harryho rodiče. „Je to pro nás velká podpora v těžkých časech, u Harryho to vyvolalo velký úsměv, miluje auta. Ptal se třeba na výfuk a podobně,“ řekl chlapcův otec James, který rovněž přiznal, že to bylo poprvé po třech měsících, kdy Harry vyšel ven. „Nemohl uvěřit, že o něm mluvil Lewis Hamilton a že mu věnoval výhru. Myslí si teď, že jsou nejlepší kamarádi. Pro pětiletého kluka je to zkrátka úžasné.“

I když malý Harry už naději naději na přežití nemá, pro ostatní děti být pozdě nemusí. Pro tyto případy založili Harryho rodiče fond financující výzkumy léčby rakoviny. Odkaz na něj naleznete v níže přiloženém tweetu.

Diskuse k článku

Napsat komentář