Maldonado: Srovnávat Verstappena se mnou je nevhodné

Bývalý pilot formule 1 Venezuelan Pastor Maldonado má srovnávání Maxe Verstappena s jeho osobou za "nevhodné". Právě to se v komunitě fanoušků děje s ohledem na sérii excesů pilota Red Bullu.

1 Štítky: Max Verstappen Pastor Maldonado Zveřejněno 7. 05 2018 — GPF1.cz

Pastor Maldonado získal pověst sice rychlého pilota, ale takového, který má před očima dost často temno. Jeho nejhorším prohřeškem bylo ignorování žlutých vlajek během víkendu GP2, v důsledku čehož velmi vážně zranil traťového maršála. Nakonec se do formule 1 přeci jen dostal díky venezuelské olejářské firmě PDVSA, která jej už ale nepodporuje.

Maldonado se zúčastnil 96 velkých cen za týmy Williams a Lotus a dokázal vyhrát GP Španělska v roce 2012 poté, co se stal šampionem GP2 o dva roky dříve ve své čtvrté a poslední sezoně. Maldonado nyní závodí v supersezoně seriálu vytrvalostních závodů WEC za tým DragonSpeed ve voze Oreca 07 v posádce s Robertem Gonzálezem a Nathanaëlem Berthonem. Ve své třídě LMP2 dojel na okruhu ve Spa-Francorchamps šestý s jedním kolem ztráty. Právě ve Spa musel Maldonado odpovídat na dotaz ohledně Maxe Verstappena.

„Max je fantastický závodník, ale je pořád ještě mladý a je tedy normální, že pořád dělá chyby,“ řekl Maldonado. „Musí nabrat zkušenosti, ale srovnávat jej se mnou je nevhodné.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Maldonado: Srovnávat Verstappena se mnou je nevhodné”

  1. Jirka_1 napsal:

    A proč je nevhodné bys nám neřekl? :-))

Napsat komentář