Maldonado: Komisaři jsou na mě příliš tvrdí

Jezdci stáje z Enstone se nelíbí proměnlivé měřítko závodních komisařů při hodnocení incidentů. Obzvláště je pak nespokojen s tím, jak komisaři přistupují k jeho nehodám. Maldonado si ve formuli jedna získal nepříliš dobrou pověst: občas je totiž až moc agresivní a mnohdy relativně zbytečně havaruje. Venezuelan sám se ale domnívá, že celá ,kauza‘ ohledně jeho osoby se až…

Štítky: Pastor Maldonado Zveřejněno 28. 12 2015 — Lukáš Štěrovský

Jezdci stáje z Enstone se nelíbí proměnlivé měřítko závodních komisařů při hodnocení incidentů. Obzvláště je pak nespokojen s tím, jak komisaři přistupují k jeho nehodám.

Maldonado si ve formuli jedna získal nepříliš dobrou pověst: občas je totiž až moc agresivní a mnohdy relativně zbytečně havaruje. Venezuelan sám se ale domnívá, že celá ,kauza‘ ohledně jeho osoby se až moc nafukuje.

„Vždy když udělám chybu, i když se nikoho dalšího nedotknu, je každý překvapen a je z toho novinka dne. Havarují i všichni ostatní jezdci, a nic se neděje. Podívejte se například na incidenty Kimiho a Bottase, dvakrát se střetli a je to jen závodní incident. Já mám s někým jen hloupý ťukanec a všichni už vyšilují,“ stěžuje si Maldonado.

Toho pochopitelně netěší, že jej předchází jeho pověst, za což je až příliš často trestán ze strany sportovních komisařů. „Pro komisaře je to obtížné, protože všude jsou jiní. Takže je těžké dodržovat stejná měřítka ve všech závodech. Není to o tom, že mě mají nebo nemají rádi. Znám je všechny a jen dělají svoji práci. Ale někdy mají jiná měřítka než v jiných závodech,“ nelíbí se Venezuelanovi.

„Viděl jsem spoustu incidentů během posledního roku a komisaři někdy možná nebyli tak tvrdí ve svém rozhodnutí. Pokud jde o moji osobu, občas byli naopak poněkud tvrdší. Je to ale součást hry. Stejně jako rozhodčí ve fotbale,“ dodal Pastor Maldonado.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Japan, #13 Pastor Maldonado (VEN, Lotus F1 Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Pastor Maldonado svými častými nehodami vyvolává kontroverze u fanoušků i ostatních pilotů

Diskuse k článku

Napsat komentář