Majitel Red Bullu o F1 ztratil zájem

"To není Mateschitz, kterého já znám."

4 Štítky: Dietrich Mateschitz Ferrari Red Bull Zveřejněno 28. 09 2015 — Josef Nekvinda

Vlastník rakouské stáje Dietrich Mateschitz má vcelku jasno, jak by mělo jeho další působení ve formuli 1 vypadat. Pokud tedy Red Bull nezíská motor od Ferrari, je připraven scénu opustit.

Není tajemstvím, že nejvyšší představitelé z Red Bullu by stáli o motory Mercedesu, jenže to se příčí právě Mateschitzovi, který má k tomuto výrobci nemalé výhrady. I proto ztroskotaly jakékoliv námluvy dřív, než pomalu mohly začít. Mercedes to poté veřejnosti podal po svém, když oznámil, že motory konkurenci jednoduše dodávat nebude. Jak ale potvrdil Niki Lauda, pravda ležela někde jinde. Jediné schůdné řešení pro Red Bull tak nyní zůstává agregát od Ferrari a rozhodně ne žádná B-verze.

„Říkám vám, že to není Mateschitz, kterého já znám. Není lídrem jako kdysi. Vypadá to, že ztratil jakýkoliv zájem. Normálně je pánem všeho, ale nyní se do žádných věcí neangažuje. Je to těžké posoudit, ale dle mého soudu uvažuje i o stažení svých aut,“ sdělil Niki Lauda.

U Red Bullu by přitom stačilo z tohoto úhlu pohledu vyřešit pouhé motorické vybavení. Mezi ním a Renaultem již zhasl plamínek jakékoliv naděje, zvláště když Renault pracuje s vizí vlastního továrního týmu. Tu už si v pátek pojistil předkupním právem na Lotus, když sobě opatřil opci a Lotusu zdroj financí na vyvarování se nucené správě, kterou na něho chtějí uvalit britské autority za nesplácení daní. Trpělivost Dietricha Mateschitze ale není věčná. Do formule 1 investoval spoustu finančních prostředků a po dvě sezóny se mu již vynaložené úsilí nevyplácí. Je proto zřejmé, že jsou jen dvě varianty. Motor od Ferrari nebo stáhnutí se do ústraní.

Diskuse k článku

Napsat komentář