Majitel automobilky Aston Martin se nepohodl s ředitelem, který odchází

Generální ředitel Aston Martin, Tobias Moers odstoupil z britské automobilky. Podle nepotvrzených zpráv měl Moers určité „strategické neshody“ s Lawrencem Strollem, jedním z hlavních zdrojů finanční podpory ve společnosti a jehož syn závodí za tým formule 1. Moers byl dříve šéfem divize Mercedesu AMG, zodpovědné za vozy jako SLS AMG a další.

Štítky: Aston Martin Lawrence Stroll Zveřejněno 5. 05 2022 — Jiří Košta

Od převzetí kontroly nad ikonickým britským výrobcem luxusních automobilů v květnu 2020 Moers dohlížel na vozidla jako Aston Martin DBX707 a Valkyrie. V jednu chvíli byl vnímán jako stabilizující síla v době, která byla pro značku jinak neuvěřitelně nestabilní. Zdá se, že tyto časy neskončily.

Oficiální prohlášení Aston Martin k této záležitosti potvrzuje, že bývalý výkonný ředitel Ferrari Amedeo Felisa nahrazuje Tobiase Moerse

„Amedeo se zaměří na plnění pokračujících strategických cílů společnosti, finančních cílů a cestovní mapy směrem k elektrifikaci. Aby Amedeo splnil tyto cíle, zavede a povede novou organizační strukturu se zaměřením na rozšíření technického týmu prostřednictvím podpory interních talentů spolu s přidány odborné znalosti o strategických externích náborech, které byly identifikovány a oznámeny v nadcházejících týdnech.”

U Astonu dochází k masivním změnám výkonu, které jistě změní tvář značky, jak ji známe. To znamená, že se zdá, že vzhled Astonu, jak víme, se příliš drasticky nezmění, protože Marek Reichmann zůstává ve své roli hlavního kreativního ředitele značky. Roli hlavního technického ředitele převezme Roberto Fedeli, který je považován za tvůrce hypercaru Ferrari LaFerrari.

Výkonný předseda Lawrence Stroll poskytl své vlastní prohlášení, přirozeně se vyhnul jakékoli zmínce o fámách, že si s Moersem lámali nerozuměli.

„Nejprve bych rád vyjádřil své poděkování a uznání za vše, čeho Tobias dosáhl. Do Astonu Martin nastoupil v kritické době pro společnost a vnesl do jejích operací významnou disciplínu. Přínos těchto akcí je jasný ve zlepšeném provozním výkonu společnosti a při uvádění našich skvělých nových produktů.“

Hyundai údajně ukončil spolupráci s Rimacem