Magnussen má v plánu opustit Haas

Dánský pilot ve službách Haasu chce od sezony 2021 jezdit v co možná nejlepším týmu.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 14. 10 2019 — Lukáš Podstata

Kevin Magnussen má v americkým týmu platnou smlouvu i pro následující ročník. Dán ale připustil, že po vypršení kontraktu zůstává otevřený možnosti přejít do silnějšího týmu. „Cítím, že jsem ve frontě pilotů, kteří si zaslouží nejlepší místo. Proto bych rád od sezony 2021 v takovém týmu závodil.

Jediné, co ale můžu dělat, je odvádět dobré výsledky a doufat, že budou nějaké dveře otevřené. Je mi 27, takže si upřímně myslím, že jsem ve správném věku a mám dostatek zkušeností,“ uvedl Magnussen při závodním víkendu v Suzuce.

Dán také potvrdil, že je spokojený se svými lepšími výkony oproti působení v McLarenu a Renaultu, kde získal pověst „špatného chlapce“. „Nebyla to nějaká vědomá strategie. Nechtěl jsem tím získat určitý respekt. Jen se dívám na pravidla stejným způsobem, jako na bílé čáry na závodní dráze – čím blíž se k nim dostaneme, tím rychleji jedete. Není žádný důvod jim dávat prostor navíc.

Na druhou stranu vím, že na mě někteří mají určitý názor, ale já to snažím neřešit. Názory, které jsou pro mě důležité, mi říká tým a moji nadřízení a já je samozřejmě plně respektuji,“ řekl Magnussen.

Diskuse k článku

Napsat komentář