Magnussen kritizuje odložení startu závodu

Začátek Velké ceny Monaka nebylo nutné odkládat, alespoň to říká Kevin Magnussen po více než hodinovém zpoždění před začátkem závodu.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 30. 05 2022 — Jiří Košta

Původní startovací procedura závodu byla zrušena, když na trať padal slabý déšť. Zahřívací kolo začalo o devět minut později, než bylo plánováno, za Safety Carem.

Dále však začal padat mnohem vydatnější déšť. Ředitel závodu proto svolal vozy zpět do boxů a start závodu se zpozdil. Nakonec to začalo hodinu a pět minut po původním stanoveném čase.

Magnussen věří, že původní start měl proběhnout, i když déšť, který spadl poté, by si vynutil zastavení.

„Mohli jsme začít. Samozřejmě, že pak následoval bod, kdy byl přívalový déšť a závod by byl zastaven červenou vlajkou. Ale to k závodění patří. Takže pokud jsou podmínky v pořádku, měli by nás nechat nastartovat. Možná nám můžou dát rychlokurz jízdy ve vlhkém počasí nebo tak něco, můžeme jít na nějaké hodiny.“

Do ředitelství závodu F1 bylo během zimy přidáno několik nových zaměstnanců. Dnešní ředitel závodu Eduardo Freitas, který má bohaté zkušenosti s provozováním závodů mistrovství světa ve vytrvalostních závodech, absolvoval závod formule 1 podruhé.

„Jsou noví, takže je to pro ně samozřejmě velký tlak. Nechtěl bych být v takové pozici, abych tyto rozhodnutí dělal,” pokračuje Magnussen.

„Ale samozřejmě bych vsadil své peníze na to, že všech 20 jezdců chtělo jet a byli připraveni. Jsme profesionálové. Už jsme to dělali. Pokud to nedokážeme, nikdo nemůže jezdit na mokru.”

FIA uvedla, že začátek závodu byl zpožděn částečně proto, že jezdci dříve o víkendu nezažili trať za mokra. Ale Magnussen řekl, že je v pořádku startovat.

„Toto jsou profesionální jezdci, formule 1, není to WEC.”

Magnussen odstoupil ze závodu s problémem s pohonnou jednotkou, krátce předtím, než jeho týmový kolega Mick Schumacher těžce havaroval. Haas tak opustil monacký okruh předčasně.

Honda do roku 2030 představí 30 nových elektromobilů