Má Verstappen slabinu? Prý je slabý v technice, která pomáhá vývoji vozu

Bývalý šéfinženýr Red Bullu Guillaume Rocquelin (vpravo na snímku) prozradil několik zajímavostí jak na současného šampiona Maxe Verstappena, tak na Sebastiana Vettela, který s Red Bullem získal čtyři tituly mistra světa v řadě na začátku minulé dekády.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 12. 11 2022 — Lukáš Štěrovský

„Sebastian byl komplexnějším jezdcem než Max, když k nám přišel. Na profesionální úrovni, z hlediska pochopení techniky… Sebastian vyrůstal v době Michaela Schumachera, který byl velmi metodický a jeho idolem,“ vysvětluje Rocquelin.

„Kladl spoustu otázek, byl velmi důkladný. Sebastian byl lépe připraven jak technicky, tak mentálně,“ dodává. „Oproti tomu Max má více přirozeného talentu, na který spoléhá. Je to lídr. Má obrovské sebevědomí a jde si jasně za svým cílem.

Ale upřímně, ve srovnání i s ostatními jezdci, se kterými jsme v Red Bullu pracovali, je Max technicky slabý. V tomto ohledu se musí zlepšovat. Je lídrem z hlediska přístupu a výsledků, ale v rámci vývoje vozu se má ještě hodně co učit,“ dodává inženýr, který současně Verstappena chválí za to, jak letos dospěl.