Má mít Lando Norris obavy z Ricciardova příchodu do McLarenu?

Lando Norris se těší na spolupráci s jedním z nejlepších pilotů současnosti. Zároveň si je ale vědom toho, že vtípky musí jít stranou.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zveřejněno 6. 02 2021 — Vašek Štěpánek

Lando Norris se těší na práci s Danielem Ricciardem jak na závodní dráze, tak mimo ni. Podle mladého Brita bude Ricciardo velmi důležitou osobou v týmu. Australan v minulosti spolupracoval s Red Bullem a Renaultem a jeho zkušenosti budou tak velmi cenné.

Už vloni Lando Norris prohlásil, že se na spolupráci s Ricciardem těší. „Není to kvůli tomu, že je Daniel zábavný. Jsem především zvědavý na jeho přístup k závodění. Má mnoho zkušeností s velkými týmy a ví, jak vyhrát závod. Myslím, že se z něj stane velmi důležitá osoba v týmu.“

Technický ředitel McLarenu James Key, který v roce 2013 s Ricciardem spolupracoval v Toro Rosso, Australana označil za skvělého pilota a věří, že s Norrisem mohou vytvořit jednu z nejsilnějších dvojic ve startovním poli.

Závodní ředitel McLarenu Andrea Stella se na spolupráci s rodákem z Perthu těší také. „Nejdůležitější věcí pro Landa a Daniela bude uchovat podmínky a atmosféru, které se nám podařilo dosáhnout ještě s Carlosem.

Daniel není Carlos a jeho vztah s Landem bude jiný. Může být podobný, ale stejný nebude. Musíme si toho být vědomi a jako tým se budeme přizpůsobovat různým situacím. Prioritou však zůstává, aby byla zachována klidná atmosféra.“

Úsměv je jen jedna strana mince

Ricciardo je označován za jednoho z nejlepších pilotů v současné F1. Hodně mu pomohla i sezona 2020, ve které získal s Renaultem hned dvě podia.

Ricciardo je považován za velmi vtipnou osobu, která baví fanoušky, ale za jeho širokým úsměvem se skrývá muž z oceli, který Norrise nebude šetřit. Právě proto je Norris Ricciardovým příchodem tak nadšený.

„Nebude to komediální show. Oba zde máme za úkol posunout McLaren vpřed, ne dělat vtipy. Jsme sice zábavné osobnosti a myslím, že se budeme hodně bavit a rozumět si, ale prioritou je práce s inženýry a s týmem.

Mám nyní možnost spolupracovat s jedním z nejlepších tady. Chci se toho od Daniela hodně naučit. Bude to skvělé a je to dobrá výzva.

Žádná sezona není stejná a letos se toho v týmu změnilo opravdu hodně. Budeme mít motory Mercedes, budu mít nového týmového kolegu a kalendář se snad také z velké části vrátí do normálu.

Také doufám, že letos uvidíme více fanoušků. Opravdu nám na závodech chybí,“  zamýšlí se na nadcházející sezonou Norris, který ještě přislíbil, že se téměř na každý závod bude snažit přijít s nových designem své přilby.

Toyota se konečně chystá na elektromobily