“Má mě v hlavě a je mnou posedlý.” Wolff o Hornerovi

Vztahy mezi Totem Wolffem a Christianem Hornerem nebyly nikdy růžové. Sezona 2021 ale změnila mezi oběma šéfy naprosto vše a už tak nepříliš dobré vztahy propadly na zcela novou úroveň dna. Zároveň ale jeden nedokáže fungovat bez druhého, tvrdí to minimálně šéf Mercedesu.

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 25. 01 2023 — Vašek Štěpánek

Vztah Tota Wolffa a Christiana Hornera byl vždy prostý – oba se vzájemně respektovali, na straně druhé oba hájili zájmy vlastních týmů a dělali vše pro to, aby druhé straně uškodili. Leckdy se jejich chování stalo terčem různých vtipů na sociálních sítích.

Rok 2021, kdy po celou sezonu mezi sebou obě stáje bojovaly o tituly, vše změnil. Vztahy na bodu mrazu se propadly na zcela novou úroveň a podle rodáka z Vídně se během aktivních let v F1 nezlepší a může být ještě hůř, pokud dojde k dalším bitvám.

Nicméně, Toto Wolff věří, že přes vzájemnou a silnou rivalitu se jeden šéf týmu stará o toho druhého. Hlava Mercedesu je přesvědčena, že Horner je posedlý lídrem stříbrných šípů. „Ano, myslím si, že to opravdu je.

Christian je skvělý manažer a bojuje za svůj tým, já dělám to samé. Vždy tak nastanou chvíle, kdy proti sobě půjdeme, ať už to bude na trati nebo mimo ni. Proto si myslím, že jsem v jeho [v Hornerově] hlavě a že je mnou posedlý.

Vloni dominovali a pořád mluvil více o nás než o svém vlastním týmu. Bojí se nás a čeká, co do dalších let vybudujeme a jak budeme konkurenceschopní. Ví, že jsme v nedávné minulosti pocítili křivdu, a že se chceme pomstít,“ zbrojí Toto Wolff.

Letos to je už deset let, co se Wolff stal šéfem týmu a také co do stáje přišel Lewis Hamilton. Při této příležitosti se lídr německé automobilky vyjádřil ke vztahu s britským závodníkem a také nastínil, co mu po onom Abu Dhabi řekl.

„S Lewisem jsme tady začínali skoro ve stejnou dobu. Pomáhali jsme si a budovali jsme v sobě důvěru. Za ta léty se z nás stali přátelé a velké úspěchy jsme slavili spolu, velké prohry a pády jsme spolu také vždy otevřeně řešili.

Největší zkouška ale přišla po Abu Dhabi 2021. Lewis byl připraven odejít, už tady nechtěl být a říkal mi, že se cítí mizerně. Chápal jsem ho, měl na dosah historický milník a nakonec nic. Chvíli jsem už i věřil, že nám řekne sbohem.

Naštěstí se Lewis tak snadno nevzdává, řekli jsme si další společné cíle a jak jich dosáhneme. Myslím, že jsme ho znovu namotivovali a teď budeme dělat maximum pro to, abychom se s ním mohli radovat ze zaslouženého osmého titulu,“ dodal Wolff.