F1 by měla změnit bodovací systém, zničilo to Manor

Paddy Lowe si myslí, že formule 1 by měla změnit bodovací systém. Kvůli relativně malému počtu bodů se nevyplatí vstoupit novým týmům do formule 1.

3 Štítky: FIA Manor Zveřejněno 15. 11 2018 — GPF1.cz

Podle Lowa je tohle problémem formule 1, jelikož menší týmy jsou kvůli malé šanci na body na pokraji zániku.

Každý tým formule 1 dostává po sezóně finanční odměny podle toho, jak skončí v šampionátu týmů.

„Přišel jsem s návrhem, že by body měl dostat každý pilot až po dvacátého. Momentálně je formule 1 velmi vyrovnaná.

Střed pole má mezi sebou minimální rozdíly a spolehlivost je také na jiné úrovni. Myslím si, že body neukazují skutečnou výkonnostní úroveň.“

Manor v roce 2016 musel na konci sezóny skončit, protože přišel o šanci skončit v poháru konstruktérů na desáté pozici.

Stalo se tak během předposledního závodu v Brazílii, kde bodoval Felipe Nasr pro Sauber.

„Vzpomeňte na rok 2016, kde začalo v Brazílii pršet. Kvůli tomu přišel Manor o šanci a body získal Sauber. Díky tomu skončil se tým dostal před Manor.

Bodovací systém momentálně není dobře nastavený. Zkrátka neukazuje skutečnou výkonnost týmů.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “F1 by měla změnit bodovací systém, zničilo to Manor”

 1. huhukoktejl napsal:

  Presne tak, nejde o bodovaci system, ale o odmenovani tymu. Jedenacty Manor nedostal (na rozdil od desateho Sauberu) temer nic, tak zkrachoval. Soucasna F1 je jen pro deset tymu, ti dostavaji finance. Dalsi uz ne. To je nutne zmenit a ne nejake bodovani.

 2. Jirka_1 napsal:

  achard: přesně tak – nejde o body, nikde nedostávají body všichni, většinou tak polovina těch, co jsou na startu. Už jsem to psal jednou – ve fotbale v LM dostanou všichni ti, co se jakkoli kvalifikují do hlavní části, stejné peníze bez ohledu na to, jestli pak ve skupině všechno prohrají a s ostudou vypadnou. Bonus „za body“ jsou peníze za výhru nebo remízu a pak za postup do vyřazovací fáze a pak opět za výsledky. A je jedno, jak dopadli v sezóně minulé nebo kolik se na ně dívalo diváků. Ano, ti lepší si přijdou na hodně peněz, ale ti malí dostanou dost peněz na to, aby se uživili další sezónu. Což v F1 není.
  To svinstvo s upřednostňování těch silných a Ferrari zvlášť zavedl Bernie, vždycky dokázal všechny přesvědčit, že je to tak správné.

 3. achard napsal:

  Nemyslíte, že body pro polovinu startovního pole je až až? V CARTech byl kdysi bodovací systém, že body získal každý, kdo jel trénink, aniž musel nastoupit do závodu. Tohle fakt chcete ve Formuli 1? Ostatně problém nebyl v bodech, ale v počtu odměňovaných týmů. Kdyby byl odměněn každý tým, který získal body, nemusel Manor zkrachovat. Na vině byl systému odměňování, ne body.

Napsat komentář