Lotus v dalších problémech

Chybí mu díly, hrozí další žaloby

Štítky: Gérard Lopez Lotus Pastor Maldonado Renault Zveřejněno 3. 09 2015 — Lukáš Štěrovský

Týmu z Enstone chybí dost možná klíčové díly pro závod na Monze, které dodávají třetí strany. Navíc mu hrozí další žaloba ze strany věřitelů.

Není to pro Lotus lehká doba. Britský tým se potácí na hraně existence, zmítají jím velké finanční potíže a s nadějí vzhlíží k tomu, aby byl odkoupen jiným subjektem – jako nejpravděpodobnější se jeví Renault, jenž naposledy působil v F1 s vlastním týmem v sezóně 2011, než jej koupil právě Lotus.

Po dočasném zabavení části majetku po závodě v Belgii se zdálo, že se vše urovnalo. Tým nakonec z Ardén odjel bez úhony a prohlašoval, že na Monze bude připraven závodit. To ale zatím není tak úplně pravda.

Kamióny Lotusu podle dostupných zpráv sice v Monze jsou, nicméně přímo v areálu okruhu chybí, zatímco všichni ostatní už pracují na přípravách pro závod. Členové týmu se prý dostavili pouze ke středečnímu obědu. Problémem je mimo jiné společnost PDVSA, majoritní sponzor Pastora Maldonada, která údajně pozdržela všechny své platby.

Týmu tak chybí peníze na zaplacení dodavatelům nejrůznějších komponentů (vzpomeňte na kauzu s Pirelli v Maďarsku) a vypadá to, že více než na závodění se bude Lotus soustředit na to, aby zvládl na trať vůbec vyjet.

Navíc se proslýchá, že skupina londýnských věřitelů je připravena v pátek předložit Vrchnímu soudu další pohledávky, které žádá ze strany týmu Gérarda Lopeze uhradit. Pokud se tak nestane, tým se pravděpodobně bude muset potýkat s další hrozbou ze strany soudních exekutorů.

Diskuse k článku

Napsat komentář