Lotus musí změnit přístup ke startům

Podle Lotusu musí být Romain Grosjean a Pastor Maldonado opatrnější v prvních kolech závodu. V kvalifikacích problém nevidí. Během prvních kol GP Itálie museli oba piloti odstoupit v důsledku kolizí. Maldonado se dokázal dostat do boxů, ale tam své auto odstavil již poosmé v letošním roce. Grosjean ukončil své účinkování v závodě ve třetím kole…

Štítky: Federico Gastaldi Lotus Zveřejněno 15. 09 2015 — Marie Tomšíková

Podle Lotusu musí být Romain Grosjean a Pastor Maldonado opatrnější v prvních kolech závodu. V kvalifikacích problém nevidí.

Během prvních kol GP Itálie museli oba piloti odstoupit v důsledku kolizí. Maldonado se dokázal dostat do boxů, ale tam své auto odstavil již poosmé v letošním roce. Grosjean ukončil své účinkování v závodě ve třetím kole z důvodu poškození zavěšení. Ten je na tom o trochu lépe, protože v důsledku technické poruchy nebo kolize odstoupil “pouze” čtyřikrát v sezóně.

Na otázku, zda by měl Lotus změnit svůj přístup ke startům v dalších závodech, zástupce šéfa týmu Federico Gastaldi odpověděl:

“Rozhodně ano, ale nemůžeme obviňovat piloty z toho, že se snaží dostat co nejvíce dopředu. Na druhou stranu snažíme se na tom zapracovat, možná budeme muset zvážit konzervativnější starty. Musíme na tom zapracovat společně.”

Lotus klesl v Poháru konstruktérů na šesté místo (za Force Indii), což by na konci sezóny znamenalo podstatné finanční ztráty. Gastaldi řekl, že situace je s ohledem na potenciál vozu hodně frustrující.

“Kvalifikace se nám povedla, na startu závodu jsme měli oba vozy v první desítce. Takže musím uznat, že jsme prožili velice zneklidňující závod. Oba piloti mají k dispozici velmi dobrá auta, která mohou přinést velice dobré výsledky, ale závodní incidenty jsou nepředvídatelné.”

image

Diskuse k článku

Napsat komentář