Lotus propustil moc lidí, loni nabíral zpět

Šéf týmu Lotus Matthew Carter připustil, že před rokem došlo v Enstonu k až příliš razantním úsporným opatřením.

Štítky: Lotus Zveřejněno 26. 01 2015 — Jan Pastorek

Šéf týmu Lotus Matthew Carter připustil, že před rokem došlo v Enstonu k až příliš razantním úsporným opatřením.

Majitelé stáje si na konci roku 2013 uvědomili, že deficit Lotusu je příliš velký, a proto začali zavádět úsporná opatření. Ta se mimo jiné dotkla pracovních míst, podle Cartera až moc.

„Aniž bych zacházel do detailů, ve snaze vyřešit finance, což se nám podařilo, jsme loni touto dobou propustili řadu lidí. Asi jsme jich propustili moc a v průběhu roku jsme nabrali lidi zpět do oddělení designu a aerodynamiky,“ přiznal v rozhovoru pro Autosport.

„Také jsme reorganizovali oddělení aerodynamiky, což nám teď přináší ovoce.“

Finance jsou pro úspěch ve formuli 1 klíčové. Ty zajišťují mimo jiné sponzoři, a podle Cartera je z tohoto pohledu vše v pořádku.

„Náš letošní rozpočet je sice menší ve srovnání s rokem 2013, ale je podobný tomu loňskému. Máme pár nových sponzorů, kteří i když na voze dnes nejsou, na něm budou při prvním závodě,“ avizoval.

„Hodně práce v pozadí na byznysu přináší výsledky, takže finančně jsme na tom dobře. A je důležité říct, že pokud budeme mít víc peněz, tak rovnou půjdou do vylepšování výkonnosti vozu. V minulých letech by takové peníze šly na splácení dluhu, ale teď můžou jít rovnou do vozu.“

Díky tomu má Lotus ambice postoupit výrazně nahoru.

„Doufáme, že dokážeme bojovat kolem pozic Williamsu. Nechci být moc velký optimista, protože je důležité být realista, ale naším cílem skutečně je třetí až čtvrté místo v šampionátu konstruktérů. Ale to bude hodně záležet na tom, jak se zadaří Red Bullu s Renaultem, jak Hondě s McLarenem a kam se dostane Ferrari,“ dodal Carter.

Diskuse k článku

Napsat komentář