Lotus má po závodě smíšené pocity

Grosjean je nadšený ze třetího místa. Maldonado závod nedokončil.

1 Štítky: Lotus Pastor Maldonado Romain Grosjean Zveřejněno 24. 08 2015 — Marie Tomšíková

V nedělním závodě se Lotus vrátil na stupně vítězů poprvé od GP Spojených států amerických díky vynikající jízdě Romaina Grosjeana.

Grosjean se kvalifikoval na čtvrtém místě, ale po výměně převodovky startoval z devátého místa. Nakonec závod dokončil na třetím místě. Tento výsledek posunul Lotus na páté místo v poháru konstruktérů.

„Třetí místo je úžasný výsledek,“ řekl Grosjean. „Je to dobré nejen pro mě ale i pro celý tým. Sobotní povedená kvalifikace vykouzlí úsměv na tváři, ale závod byl neuvěřitelný.“

V závěrečné fázi závodu Grosjean bojoval se Sebastienem Vettelem o třetí místo. Vettelovi v předposledním kole explodovala pneumatika a o výsledku tohoto souboje bylo rozhodnuto.

„Udělal jsem několik skvělých manévrů. Opravdu jsem tlačil co to šlo a doufal jsem, že se to povede. Samozřejmě Vettel měl na konci smůlu. Opravdu jsem se snažil a poslední kolo bylo velmi emocionální. Je to skvělý pocit,“ komentoval Grosjean.

Naopak Pastor Maldonado ze závodu odstoupil ve druhém kole kvůli technickým problémům.

„Podívali jsme se na Pastora a viděli jsme, že tam byl velký výlet přes obrubníky a zdá se, že to způsobilo nějaké poškození. Je to velká škoda, protože jsme mohli získat dobrý výsledek.“ Řekl technický ředitel Nick Chester.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Lotus má po závodě smíšené pocity”

  1. juress napsal:

    Marmeládo rozšířil svou sbírku odstupů – 7x z 11 závodů, to už je pořádný pech 😀

Napsat komentář