Loňský rok byl pro Ferrari úspěšný, pět tisíc zaměstnanců dostalo slušné prémie

Členové italského Maranella si finančně polepší. Za povedený rok 2022 (bereme v potaz i dění mimo formuli 1) si zaměstnanci Ferrari polepší o 12,5 %. Pro Ferrari aktuálně pracuje zhruba 5 tisíc lidí, a ta bonus rozhodně není malý.

Štítky: 2022 2023 Ferrari Zveřejněno 19. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, Ferrari zažilo v roce 2022 dobrý rok – především co se ekonomické stránky týče. Generální ředitel organizace Benedetto Vigna potvrdil, že Ferrari zaznamenalo téměř čtyřikrát větší zisky než v roce 2021.

Pro Maranello začala loňská sezona velmi dobře. Charles Leclerc vyhrál hned dvě Velké ceny z úvodních tří a zdálo se, že rok 2022 je konečně ten, na který Ferrari čeká od roku 2007, kdy se z mistrovské koruny radoval Kimi Räikkönen.

I přesto, že Ferrari tituly vloni nezískalo, jde pořád o ekonomicky silný rok pro celou značku a do nové sezony tak Ferrari vstupuje připravené a sebevědomé. „Vloni jsme zažili obrovský pokrok a výrazně jsme si vylepšili pozici na trhu.

Souvisí s tím mnoho faktorů a tím největším je naše působení ve formuli 1. Sice jsme nezískali titul, ale začalo se o nás ve spojitosti s tím opět hovořit, což jsme v letech 2020 a 2021 zkrátka neměli. Letos to přišlo a zájem o naši značku opět vzrostl.

Mohu s potěšením oznámit, že naše příjmy byly vloni čtyřikrát větší než v roce 2021 a naši zaměstnanci za to dostanou pěknou odměnu – je to jejich zásluha a snad bude rok 2023 ještě lepší, vše nasvědčuje tomu, že ano.

Do nové sezony formule 1 vstupuje silné a sebevědomé Ferrari. Máme dva skvělé jezdce a budeme mít také uznávaného Freda Vasseura. Věřím, že pomůže vrátit tituly zpět do Itálie a abychom dosáhli, budeme plně podporovat každý jeho krok,“ vyjádřil se Vigna.