Logan Sargeant v nebezpečí, že přijde o své místo

Logan Sargeant byl vyzván, aby zlepšil své výkony, jinak riskuje, že přijde o své místo, potvrdil šéf týmu Williams James Vowles.

Štítky: James Vowles Logan Sargeant Williams Zveřejněno 17. 05 2024 — GPF1.cz

Vowles naznačil, že tým by mohl v nadcházejících týdnech oznámit budoucnost svého jezdeckého složení. Sargeant závodí ve Formuli 1 druhou sezónu. Dosud získal jediný bod, a to v loňské Velké ceně Spojených států. V letošní sezóně zatím nebodoval ani jeden z jezdců Williamsu. Sargeant musel odstoupit z Velké ceny Austrálie poté, co jeho týmový kolega Alexander Albon poškodil svůj vůz a Williams mu poskytl jediný zbývající podvozek. Vowles pro Sky uvedl, že se Sargeantem “vedl přímý rozhovor”, “což je velmi těžký rozhovor, když to děláte”.

“Ale prostě fakta jsou taková, jak jsem již vysvětlil, že je v ohrožení. To je prostá věcná podstata, která za tím stojí. On musí podávat lepší výkony, než na jakých je. Tohle je meritokracie. Já mu na té cestě pomáhám. Chci, aby byl úspěšný. Ale mezitím jednáme s několika dalšími jezdci, protože musíme dát do pořádku naši sestavu pro ročníky 25, 26 a 27.”

Sargeantova budoucnost v týmu se stala předmětem spekulací na předchozím podniku v Miami, když vyšlo najevo, že FIA obdržela žádost, aby juniorský jezdec Mercedesu Andrea Kimi Antonelli mohl debutovat ve formuli 1 ještě před svými osmnáctými narozeninami, které mu budou letos. Vowles řekl, že “[za] několik týdnů uvidíte v této oblasti nějaké potenciální novinky”, ale zdůraznil, že “to, o čem mluvím, jsou jezdci ’25, ’26’. Nic se netýká letošní sezóny.”

VYŠEL NOVÝ MAGAZÍN KOLO NA KOLO č. 10/2024.
PŘEDPLATNÉ: KOLO NA KOLO

PŘEČTI SI STARŠÍ ČÍSLO 06/2024:

“Mluvím o tom, jak vytvořit správné základy pro další vývoj,” vysvětlil. “Budu to já, kdo bude připraven říct světu ‘tady jsme’. Částečně je to z úcty k Loganovi. Dal jsem mu příležitost a v těchto případech musí k věcem přistoupit.”

Vowles, který se stal šéfem týmu poprvé, když loni přišel do Williamsu od Mercedesu, řekl, že o tom, zda bude v týmu pokračovat, rozhodnou Sargeantovy výkony.

“Vysvětlil jsem mu, že osud je v jeho rukou a že je absolutně dost věcí, které může dělat, aby pro něj vytvořil prostředí, v němž bude pokračovat v rámci Formule 1,” řekl Vowles. “Není to rozhodnutí, které je hotové. Není to zavření dveří. O to jde především. Věřím v lidský rozhovor a lidský rozhovor zní: Tady jsi, tady potřebuješ být a já s tebou budu pracovat, jak jen to bude možné, ale ten osud máš pod kontrolou ty, ne já. Takový jsem v podstatě já, takový jsem byl po celou svou kariéru, a ať už to byl řidič nebo inženýr nebo někdo v organizaci, cítím, že je to uctivé, když už nic jiného, vyložit, čeho je třeba dosáhnout.”

Sargeant tento víkend závodí bez poslední aktualizace Williamsu. Tým přivezl do Imoly upravenou podlahu, ale jezdí s ní pouze Albon.