Lidé by neměli zapomínat, jak moc je formule 1 pořád nebezpečná

Lewis Hamilton nabádá členy kolotoče královny motorsportu a fanoušky, aby si uvědomili, že se i přes rostoucí bezpečnost jedná o nebezpečný sport, kde může docházet k tragédiím.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 5. 09 2019 — Lukáš Štěrovský

Pilot Mercedesu vyslovil svoji domněnku poté, co byl dotázán na to, jak moc jej šokovala tragická nehoda pilota F2 Anthoina Huberta (†22) ze Spa-Francorchamps. „Je to odlišné oproti minulosti, kde lidi na smrt neustále mysleli, protože byla všudypřítomná. Teď se to děje méně a víkend bereme jako zábavnou sportovní akci.

Ale prokristapána, pořád je to hrozně nebezpečné, jezdíme přes 320 kilometrů v hodině a většinu času jsme na nebo nad limitem. Je obtížné to vnímat, když už kvůli všudypřítomným vyasfaltovaným únikovým zónám není tolik nehod, ale faktor nebezpečí tu pořád je. To je pointa toho, když říkám, že je to pořád nebezpečný sport a musíme se ujistit, že se na to nebude zapomínat.

My všichni to musíme mít na paměti. Platí to i pro inženýry a kluky v garáži, se kterými pracuju. Věci jako o víkendu ve Spa se dějí a každý je z toho v šoku. Ale náš sport je prostě pořád nebezpečný a musíme pracovat na tom, abychom ho učinili bezpečnějším,“ má jasno Brit.

Diskuse k článku

Napsat komentář