Lewis Hamilton zůstává u Mercedesu do konce roku 2023!

Sedminásobný šampion formule 1 oznámil prodloužení smlouvy s Mercedesem. U stáje závodí od roku 2013.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 3. 07 2021 — Jiří Košta

Britský závodník vstoupil do “královny motorsportu” v roce 2007 s McLarenem. O šest let později, konkrétně od sezony 2013 závodí s Mercedesem, který mu pomohl k šesti titulům mistra světa. Není se tak co divit, že Hamilton prodloužil smlouvu ještě o další dva roky.

„Je těžké uvěřit, že práce s tímto neuvěřitelným týmem trvá téměř devět let a jsem nadšený, že budeme v našem partnerství pokračovat ještě dva roky. Dokázali jsme toho tolik společně, ale stále toho máme hodně před sebou, ať už na trati, nebo mimo ni.

Jsem neuvěřitelně hrdý a vděčný za to, jak mě Mercedes podpořil v mé snaze zlepšit rozmanitost a rovnost v našem sportu. Drželi se  a učinili důležité kroky při vytváření rozmanitějšího týmu a inkluzivního prostředí.

Děkuji všem obětavým a talentovaným jednotlivcům ve společnosti Mercedes, jejichž tvrdá práce to všechno umožňuje, a představenstvu za jejich trvalou důvěru. Vstupujeme do nové éry, která bude náročná a vzrušující, a já se nemůžu dočkat, až uvidíme, čeho dalšího můžeme společně dosáhnout,” říká šampion ohledně svého prodloužení.