Lewis Hamilton: Po vítězství jsem nikdy neplakal. Ale je to skvělý pocit

Lewis Hamilton po závodě pohovořil o svém mimořádném triumfu na Silverstonu.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 7. 07 2024 — GPF1.cz

Lewis Hamilton dosáhl mimořádného vítězství na Velké ceně Velké Británie 2024, což je významný milník v jeho bohaté kariéře. Toto vítězství, jeho první po 946 dnech, má pro Hamiltona zvláštní význam, zejména s ohledem na výzvy, kterým on a jeho tým čelili v posledních sezónách.

O zvláštnosti tohoto vítězství: “Je to neuvěřitelný pocit, protože je to tak dlouhá doba. Někdo mi právě řekl, že je to 946 dní nebo tak nějak od posledního vítězství. Bylo to velmi náročné období, samozřejmě rok 2021 a poté návrat s autem, se kterým jsme v posledních dvou letech nemohli bojovat. Bylo to neuvěřitelně mentálně náročné. Myslím, že pro všechny v týmu, ale vědět, jak tvrdě všichni pracují, jak jsem si dokázal udržet hlavu vztyčenou, a se všemi emocemi tohoto roku, kdy jsem oznámil, že odcházím, a zároveň jsme začali s autem, o kterém jsme si nemysleli, že s ním můžeme vyhrát, a nakonec být na místě, kde vyhráváme, a to nejen to, ale na Velké ceně Británie před domácím publikem… Je to upřímně nejneuvěřitelnější čest stát na vrcholu pódia a slyšet národní hymnu s královým jménem. Je to poprvé, co jsem to zažil. A také je tu moje rodina.”

O důležitosti tohoto vítězství pro zbytek sezóny: “Jsem nesmírně vděčný všem v týmu. Toto vítězství patří všem. Niki Lauda by si určitě sundal klobouk, ale každý, kdo nadále tvrdě pracuje, každý v garáži, kdo se každou víkend neustále objevuje a nenechá se odradit výsledky. Georgeovo vítězství minulý týden bylo úžasné, ale nebylo to na základě čisté rychlosti, a myslím, že tento víkend byl poprvé, kdy jsme to dokázali na základě čisté rychlosti. Bez kvalifikace na přední řadě. A potom v první části závodu jsme oba ujeli všem ostatním. A nakonec si myslím, že s dnešními podmínkami mohli řidiči udělat trochu rozdíl.”

O obtížích a víře v návrat na vrchol: “Absolutně. Cítí se to jinak než u předchozích závodů, zejména závodů, kdy máte jeden závod za druhým nebo sezóny, kdy máte několik vítězství. Myslím, že s tím druhem nepřízně osudu, kterou jsme jako tým prošli, a kterou jsem osobně cítil, že jsem zažil, tyto výzvy, neustálé výzvy, jako my všichni, vstát každý den z postele a dát tomu maximum. A víte, tolikrát máte pocit, že vaše nejlepší snaha prostě nestačí. A zklamání, které někdy můžete cítit, víte, žijeme v době, kdy je duševní zdraví tak vážným problémem. A nelžu, že jsem to zažil. A rozhodně byly chvíle, kdy jsem si myslel, že už to nikdy nepřijde. Takže mít tenhle pocit při přejezdu cílové čáry, upřímně, nikdy jsem neplakal po vítězství. Prostě to ze mě vyšlo. A je to opravdu, opravdu skvělý pocit. Jsem za to velmi, velmi vděčný.”