Letošní výsledky neodpovídají mé rychlosti, ujišťuje Räikkönen

Kimi Räikkönen je prý spokojený s tempem, které letos vykazuje. Současně ale říká, že výsledky neodpovídají jeho skutečné rychlosti.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 9. 08 2017 — Šimon Trantina

Räikkönen si tuto sezonu v porovnání s tou minulou výsledkově polepšil. Nyní má 116 bodů a čtyři pódia, což je o dvě více než před rokem. Velmi výrazně však rychlostně i výsledkově zaostává za týmovým kolegou Vettelem, který vede šampionát a nabízí se tak otázka, zda si Fin sedačku u Ferrari stále ještě zaslouží.

Sebastian Vettel má po jedenácti velkých cenách již o 76 bodů více, vyhrál čtyři závody a získal dvě pole position, zatímco „Iceman“ se zmohl pouze na jedinou pole position v Monaku, navíc první od GP Francie 2008.

„Nejsem spokojený s výsledky,“ říká Räikkönen. „Chci vyhrávat závody a být na vrcholu, což se zatím moc často nestává. Vím, kdy jdou věci dobře, někdy se však i něco nepovede a pak za to zaplatíte. Co se týče jízdy, rychlost mám, o to strach nemám. Nejdůležitější je však dotáhnout vše do dobrého konce.“

Mistr světa z roku 2007 o své budoucnosti ve formuli 1 zatím mlčí. Smlouvu má do konce roku 2017 a Ferrari prý oznámil, jaké jsou jeho plány. Otevřeně však promluvil o tom, že chce v F1 zůstat, dokud bude mít šanci bojovat o nejvyšší příčky.

„Nejsem spokojený s tím, jaké výsledky jsem dosud letos měl, s tím ale teď nic už neudělám. Jestli mi to stačí, ať se v budoucnu stane cokoli? Nevím, uvidíme, tým však ví, co chci. Koneckonců je na něm, aby zvolil možnost, která pro něj bude nejlepší.

Mým jediným cílem je jezdit na vrcholu a mít dobré výsledky, to je jediný důvod, proč tu jsem, o nic jiného nejde. Nechci být pouze součástí, to je jiný příběh. Není to vždy úplně zábavné, když se nedaří, ale tak to je. Záleží na mnohých faktorech. Rychlost máme, ale to nestačí, pokud se nedaří v jiných oblastech.“

Ferrari ví, jak být konkurenceschopné na všech typech okruhů

Diskuse k článku

Napsat komentář