Letošní vizáž AlphaTauri

AlphaTauri v sobotu večer na slavnostním představení v New Yorku odhalila své nové zbarvení pro sezonu 2023.

Štítky: AlphaTauri Zveřejněno 12. 02 2023 — GPF1.cz

Tým z Faenzy předvedl své nové barvy na akci pořádané v Lincolnově centru během newyorského týdne módy. Upravené zabarvení obsahuje o něco více červené barvy než v loňském roce, k čemuž přispěla nová sponzorská smlouva se společností PKN Orlen.

Ředitel týmu Franz Tost uvedl, že rozhodnutí týmu uspořádat uvedení barev ve Spojených státech svědčí o růstu popularity F1 v této zemi.

“Jak víme, formule 1 zaznamenala v posledních letech obrovský nárůst popularity díky takovým službám, jako je Netflix a sociální média,” řekl. “Je tedy nesmírně důležité, abychom na tomto trhu i nadále rostli, a proto jsem rád, že jsme dnes mohli představit naše zabarvení pro rok 2023 zde v New Yorku a ukázat tak americkému publiku, že si toho vážíme.”

AlphaTaurinaváže na poměrně komplikovanou sezonu 2022, kdy skončila devátá v Poháru konstruktérů poté, co nedokázala využít možností nových pravidel. Největším problémem týmu byla nedostatečná konzistence jeho vozu, kdy Pierre Gasly a Yuki Tsunoda dokázali o některých víkendech bojovat o dobré body, ale v jiných byli hodně pozadu. Vůz AT03 se zdál být vhodný zejména pro pomalé tratě, ale na rychlejších okruzích, kde se zvýšily nároky na přítlak, měl větší problémy.

Objevily se náznaky, že se tým rozhodne pro jinou koncepci svého vozu AT04, která by ho mohla více přiblížit tomu, co udělal sesterský tým Red Bull. Návrhy pro rok 2023, které odhalily ostatní týmy, již naznačují, že řada týmů přebírá nápady z loňského dominantního modelu RB18, takže by dávalo smysl, kdyby AlphaTauri následoval jejich příkladu.

Pierra Gaslyho v týmu nahradil Nyck de Vries. Nizozemec byl týmem podepsán po svém působivém debutu ve Velké ceně Itálie, kdy nahradil Alexe Albona v týmu Williams a obsadil deváté místo. AlphaTauri doufá, že de Vries, přestože je nováčkem, pomůže týmu s vedením, které potřebuje k postupu na vyšší příčky.

Poradce Red Bullu pro motorsport Helmut Marko v loňském roce řekl: “Samozřejmě. Yuki je mladý a nemá takové zkušenosti a zázemí, takže [Nyck] by měl tým vést. Uvidíme, jak to půjde příští rok, ale podle zkušeností a osobnosti, kterou má, by měl být lídrem týmu on.”