Legendární závodník Emanuele Pirro je novým šéfem obnovené akademie McLarenu

McLaren obnovil svůj program podpory mladých a zavedených vývojových jezdců a oznámil, že jeho vedoucím bude bývalý jezdec F1 a vítěz 24 hodin Le Mans Emanuele Pirro.

Štítky: McLaren Zveřejněno 23. 04 2023 — GPF1.cz

Tým přepracoval svůj stávající program, aby pomohl podpořit mladé jezdce v motokárách a juniorských formulích a pokračoval v podpoře zavedených jezdců ve svém programu. V současné době tvoří vývojový tým McLarenu jezdci IndyCar Alex Palou a Pato O’Ward a závodník Formule 4 Ugo Ugochukwu.

“Společně se svým týmem budu pomáhat při vytváření nejmodernějšího programu, vybírat nejlepší možné jezdce a poskytovat jim všechny nástroje, které potřebují k co nejlepšímu využití svého talentu,” řekl Pirro. “Dále jim vštípit poslání, vizi a hodnoty McLarenu a doufejme, že jeden z nich postoupí do týmu F1.”

Emanuele Pirro je bývalý italský automobilový závodník, který se narodil 12. ledna 1962 v Římě. Je považován za jednoho z nejúspěšnějších závodníků ve vytrvalostních závodech, zejména v sérii 24 hodin Le Mans.

Baví tě podcast KOLO NA KOLO? Přijď na živá představení v kinech CineStar v Českých Budějovicích (4. května) a Liberci (1. června) se speciálními hosty a exkluzivním dvacetiminutovým filmem o Strategii během velkých cen F1. Vstupenky zde.

Emanuele Pirro začal svou kariéru ve formulových vozech, kde závodil v různých sériích, včetně Formule 1. Jeho kariéra ve Formuli 1 trvala od roku 1989 do roku 1991, kde závodil za týmy Benetton a Scuderia Italia. Jeho nejlepším umístěním ve Formuli 1 bylo 5. místo v Grand Prix Austrálie 1991.

Jeho největší úspěchy však přišly v oblasti vytrvalostního závodění. Emanuele Pirro je pětinásobným vítězem prestižního závodu 24 hodin Le Mans. Svá vítězství zaznamenal v letech 2000, 2001, 2002, 2006 a 2007, všechny s týmem Audi Sport.

Kromě svých úspěchů v Le Mans získal Pirro také titul mistra světa ve vytrvalostním závodění (FIA World Endurance Championship) v roce 2001. Jeho kariéra zahrnuje také úspěchy v jiných vytrvalostních závodech, jako je 12 hodin Sebring a Petit Le Mans.

Po ukončení své aktivní závodní kariéry se Emanuele Pirro věnoval komentování závodů a práci s mezinárodními automobilovými federacemi.