Leclerca těší závodění na hraně, Vettel chybu nezastírá

Ferrari v Anglii sice zásluhou Leclerca získalo stupně vítězů, přesto mohlo mít bodů mnohem víc. Vettel v souboji o stupně vítězů totiž sestřelil Verstappena, propadl se na chvost a dostal trest deseti sekund a dvou trestných bodů.

Štítky: Ferrari GP Velké Británie Zveřejněno 14. 07 2019 — Martina Nová

„Byla to moje chyba,“ nezastírá Němec. „Verstappen mě předjel v zatáčce Stowe, poté byl trochu široký a umožnilo mi to se před něj vrátit. Vypadalo to, že půjde doprava a na levé straně se objeví mezírka, do které jsem chtěl jít. Jenže ten prostor tam nakonec nebyl a už bylo příliš pozdě zabrzdit, byl jsem moc blízko. Tak jsem havaroval,“ popisuje klíčové momenty závodu.

„Ale jinak to dnes bylo dobré. Vytěžili jsme, co se dalo, ze safety caru. Předjeli jsme tři auta, ale myslím si, že to mezi námi a Red Bullem bylo docela těsné. Max byl o něco rychlejší v prvním stintu a na konci závodu. Pravděpodobně jsme mohli skončit čtvrtí, ale nestalo se tak. Nemůžeme s tím být spokojení,“ dodává Němec.

Z jeho kolize těžili jiní – kolega Charles Leclerc se dostal na stupně vítězů poté, co v průběhu závodu svedl tvrdé bitvy s vozy Red Bullu, zejména Maxem Verstappen v první polovině Grand Prix. „Pravděpodobně to byl závod, který jsem si nejvíc užil v dosavadní mé kariéře v F1. Jsem rád, že jsem skončil třetí, byl to velmi těžký závod.

Během prvních dvou stintů jsme nebyli tam, kde jsme chtěli být. Na tvrdé směsi jsme byli silní, ale kvůli safety caru jsme ztratili pár pozic. Jsem velmi spokojený, jakou jsme na trati předvedli bitvu. Poslední závod v Rakousku mi otevřel oči, ukázal mi, jak daleko můžeme v závodění zajít. Myslím si, že je skvělé, že ve formuli 1 můžeme jet na hranu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář