Leclerca čekají další těžkosti: penalizace

Helmut Marko věří, že problémy se spolehlivostí Ferrari by mohly v nadcházejících fázích sezony 2022 vyústit v penalizaci na startovním roštu pro Charlese Leclerca.

Štítky: Charles Leclerc Helmut Marko Zveřejněno 14. 06 2022 — Jiří Košta

Boj Red Bull versus Ferrari byl předčasně ukončen při Grand Prix Ázerbájdžánu poté, co se oba vozy Scuderie potýkaly se spolehlivostí, takže Max Verstappen a Sergio Perez získali další double.

Výsledek závodu v Baku také zvýšil Verstappenův náskok v čele šampionátu jezdců na 21 bodů před týmovým kolegou Perezem. Leclerc dělí od Verstappena 34 bodů.

Po závodě poradce Red Bullu Marko naznačil, že problémy s motorem Ferrari povedou k penalizaci na startovním roštu za použití příliš mnoha komponentů v sezóně.

„Chceme férový boj. Leclerc nyní použije třetí motor a poté bude muset vyměnit motory alespoň jednou nebo dvakrát, přičemž tresty na startovním roštu jsou nepřekonatelné.“

Ferrari zároveň musí vyřešit spolehlivost motoru, což je možné, že jim bude od FIA za účelem bezpečnosti povoleno. V takových situacích se ale podaří zvýšit i samotnou výkonnost pohonné jednotky.

Ferrari v Maranellu chystá výrobní linku pro elektromobily!