Leclerc vyhrál politickou válku nad Vettelem

Bratr sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera se pro deník Sky Deutschland rozpovídal o tom, že Charles Leclerc dospěl, a právě kvůli tomu dokázal vyhrát politickou válku proti Sebastianu Vettelovi.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 15. 07 2020 — Lukáš Podstata

Závod Velké ceny Štýrska byl odstartován a monoposty se po průjezdu první zatáčkou hnaly směrem nahoru ke třetí zatáčce. První část startovního pole průjezd zvládla na výbornou. Charles Leclerc ale zkusil po vnější straně zaútočit, ale bohužel se otřel o kolo svého týmového kolegy Sebastiana Vettela. Výsledek? Vettel měl zničení zadní přítlačné křídlo a závod pro něj skončil. Leclerc zkusil ještě pár kol pokračovat, ale vlivem zničené podlahy pro něj závod také skončil. Ferrari tak dostalo další hřebíček do rakve.

Monačan hned po závodě přiznal, že se jednalo o jeho chybu a vše bere na svá bedra. Toho si všiml i Ralf Schumacher, který řekl, že tímto jednáním jasně Leclerc vyhrál politickou válku nad Vettelem. „Musím upřímně říci, že Leclerc je chytřejší než Sebastian Vettel. Víte, okamžitě vstal a řekl, že je to jeho chyba, což zní mnohem lépe než si neustále stěžovat na své auto. Leclerc je podle mě hodně milý člověk, ale má silné lokty. Ve Ferrari dokázal Sebastiana doslova politicky zabít. Je neskutečně zralý na svůj mladý věk.

Schumacher se také vyjádřil na aktuální výkonost rudých monopostů, která je po dvou odjetých velkých cenách tristní. „Je to opravdu krach historických rozměrů. Opravdu je to neuvěřitelné. Situace zašla daleko a takhle to nemůže dál pokračovat. Ve Ferrari se musí určité věci změnit, protože už několik let jdou špatným směrem. Tým musí vyvodit důsledky, ne však hned, protože v průběhu sezony to absolutně nedává smysl, ale nemohou se odvolávat na hlášku, že musí udržet krok,“ říká jasně Schumacher.

Vítězové a poražení Grand Prix Štýrska