Leclerc: Vnitřně jsem přesvědčen o tom, že to bylo férové předjetí, ale…

Pilot Ferrari Charles Leclerc přišel o vítězství v samém závěru Velké ceny Rakouska. Poté, co jej Max Verstappen předjel, byl Monačan hodně rozzuřený. Incident ještě prošetřují sportovní komisaři, ale Leclerc se domnívá, že vše proběhlo podle regulí.

1 Štítky: GP Rakouska Zveřejněno 30. 06 2019 — Pavel Turek

„Nevím, co říct, jsem naštvaný,“ tvrdil hned po závodě Monačan. „Hluboko uvnitř cítím, že to byl férový manévr, ale uvidíme, jak rozhodnou komisaři. (Verstappen) mi nenechal mi žádné místo, takže… uvidíme. Takhle by se předjíždět nemělo, ale nakonec by to asi i tak dopadlo stejně.“

Podle některých zpráv Red Bull nasadil v Rakousku na Verstappenův vůz nové díly. Ty se zřejmě osvědčily. „Možná jsme udělali malý krok vpřed, ale Red Bull byl extrémně rychlý. Zdá se, že se Red Bull zlepšil, jsou lepší v závodním módu a v šetření pneumatik,“ tvrdí ve stručném pozávodním hodnocení Charles Leclerc.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Leclerc: Vnitřně jsem přesvědčen o tom, že to bylo férové předjetí, ale…”

  1. Archen napsal:

    Bylo vidět, že to bylo pro Leclerca těžké na skousnutí, ale nakonec se s tím vypořádal dobře. Chápu, že to zklamání muselo být ohromné, když měl na dosah první vítězství v F1. Za mě manévr OK, jak Verstappena vůbec nemám rád, tak tady mu není nic možné vytknout. Prostě závodil. A věřím, že Charles se brzy dočká.

Napsat komentář