Leclerc Vettela ze zdržování neviní, oba věří v lepší závod

Ferrari opět předvedlo strategickou chybu, a to když při nájezdu do druhého pokusu ve třetí části kvalifikace italský tým své piloty vyslal na závodní dráhu pozdě.

Štítky: Ferrari GP Abú Dhabi Zveřejněno 30. 11 2019 — Lukáš Podstata

Ferrari mělo společně s Mercedesem podle analýz dat z tréninků bojovat o pole position. Realita však nakonec byla úplně jiná a závěr kvalifikace italský tým nezvládl.

Stratégové Ferrari totiž pochybili a oba závodníky do závěrečného kola vyslali příliš pozdě. Na to doplatil nakonec „jen“ Charles Leclerc, který o vteřinu nestihl najet do svého druhého pokusu a kvalifikace tak pro něj skončila předčasně. Dokonce se spekulovalo, že právě jeho týmový kolega Sebastian Vettel ho brzdí, aby nedosáhl lepšího kola. Monačan si to však nemyslí.

„To, co se stalo, je holt život. Upřímně nevím, jestli to byla smůla, nebo jsme spolu s týmem mohli udělat něco lépe. Můj cíl je však pro závod jasný. Chci skončit v pořadí šampionátu jezdců před Maxem Verstappenem,“ řekl odhodlaně Leclerc.

Ten se také vrátil k situaci z Q2, kdy po svém prvním kole nasadil do druhého rychlé měřeného úseku střední sadu pneumatik. „Myslím, že tým měl jasnou představu a nebyli jsme si jistí, zda postoupíme na středních pneumatikách do Q3. Po svém prvním kole jsem si však byl jistý, že se mohu zlepšit. Tak jsem do toho v druhém pokusu dal vše a vyšlo to,“ hodnotil změnu strategie Monačan.

Týmový kolega Sebastian Vettel sice nájezd do druhého rychlého kola stihl, ovšem své kolo nedokázal zlepšit a skončil v kvalifikaci pátý. Vettel to přisuzuje skutečnosti, že Ferrari se pořád trápí s provozní teplotou pneumatik.

„Pravděpodobně je to pro nás tady špatný okruh. Je to jen a jen škoda. Moje pneumatiky byly studené a já jsem hodně ztratil v první zatáčce. Nezbývá nám nic jiného než věřit v lepší závod,“ hodnotil svůj kvalifikační výkon Vettel. Němec také vysvětlil, proč byl při nájezdu do druhého měřeného kola v Q3 pomalejší a kvůli tomu nemohl Charles Leclerc zajet svůj druhý čas. „Myslím, že Albon, kvůli kterému jsem zpomalil, měl před sebou jezdce McLarenu, takže to nebyla moje chyba.“

Diskuse k článku

Napsat komentář