Automobilist.com

Leclerc věří ve zlepšení, Vettel se ve voze necítil dobře

Ferrari přijelo na Monzu v roli favorita, ale prozatím to vypadá, že Mercedes na italskou stáj příliš neztrácí. To potvrzují v rozhovorech po prvních volných trénincích i piloti týmu z Maranella.

Štítky: Ferrari GP Itálie Zveřejněno 6. 09 2019 — Lukáš Podstata

Charles Leclerc doufá, že páteční tempo Ferrari není skutečným obrazem maximálního výkonu na Monze a doufá, že v sobotu na tom bude italská stáj lépe. „Nebyl to špatný den, ale pořád to vypadá, že naše tempo je lepší na papíře než ve skutečnosti.“

Monačan přiznal, že Mercedes na Monzu přijel ve velmi dobré formě a předpokládá, že piloti německé stáje budou kandidáti na zisk pole position. „Mercedes neměl ve druhém tréninku podmínky, aby ukázal, jak na tom ve skutečnosti je. Předpokládám, že v sobotu bude velmi silný,“ říká Leclerc.

Jezdec italské stáje také nevěří, že Ferrari bude chtít v kvalifikaci obětovat jeden vůz k tomu, aby tomu druhému rozrážel vzduch a zajistil mu tak vyšší vyšší maximální rychlost. „Nemyslím si, že tým obětuje jednoho z nás pro toho druhého. Pokusíme se udělat co nejlepší týmovou práci a uvidíme, co se stane.“

Oproti svému kolegovi se Sebastian Vettel trápil, a proto doufá, že se v monopostu SF90 bude cítit v dalších částech víkendu lépe. „Myslím, že dokážu zajet lépe, pokud budu mít jistotu ve vůz a budu se v něm cítit o něco lépe než v pátek,“ říká Vettel. Podle Němce budou jezdci Mercedesu hodně silnými soupeři. „Všichni jsou rychlí, ale Mercedes opět ukázal, že pracuje tvrdě a nikdy nespí,“ říká na adresu německého týmu Sebastian Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář