Leclerc varuje: nesmíme se domácí atmosférou nechat strhnout

Ferrari se musí dál soustředit na svoji práci a neohlížet se na to, kde se v šampionátu nachází, nebo na fakt, že jej čeká domácí závod. Myslí si to jeho pilot Charles Leclerc.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Emilia Romagna Zveřejněno 18. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Monačan začal sezonu 2022 velkolepým způsobem, když vyhrál dva z prvních tří závodů, zatímco Max Verstappen, vítěz z Džiddy, dvakrát odstoupil. Vlivem toho vede Leclerc šampionát s náskokem 34 bodů na George Russella a Ferrari má v Poháru konstruktérů náskok 39 bodů na Mercedes.

To vše před závodem na domácí půdě v italské Imole. „Nesmíme se nechat strhnout tím humbukem okolo. Itálie bude neuvěřitelná, ale nechci na to myslet, je teprve začátek sezony. Samozřejmě je dobré být v čele šampionátu, třicet čtyřicet bodů náskoku je dobrých v jakékoliv fázi roku.

Ale musíme k tomu přistoupit stejně jako k prvním třem víkendům. Podle mého je důležité, abychom na sebe nevytvářeli další tlak. Od začátku sezony jako tým pracujeme nesmírně dobře, musíme v tom jen pokračovat,“ nabádá Leclerc Ferrari.

Přesto Monačan nezastírá, že se do Imoly těší – zejména když si vzpomene na svůj triumf z Monzy 2019, když ubránil výhru před Lewisem Hamiltonem. „To byl velmi napínavý závod, ale opět platilo, že jsem se snažil moc nemyslet na to, kde jsme.

I když na Imole budou tribuny asi o něco více zbarvené do červena, budeme se soustředit na naši práci, a ne na šampionát a naši pozici,“ uzavírá Charles Leclerc.