Leclerc už zkouší vůz pro rok 2022 na simulátoru

Charles Leclerc se domnívá, že by na tom Ferrari s ohledem na nadcházející ročník mohlo být lépe. Důvodem je zásadní změna technických pravidel.

Štítky: 2022 Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 4. 07 2021 — Jiří Košta

Se změnou pravidel pochopitelně nikdo netuší, jak na tom přesně v následujících letech bude. Podle závodníka Ferrari jsou ale čísla a další údaje zatím hodně slibné.

„Momentálně je stále ještě hodně brzy na to, abychom něco mohli říct. Jednou z věcí, kterou děláme je to, že pracujeme a snažíme se s Carlosem vysvětlit nedostatky letošního vozu s tím, že chceme pochopit, co je příčinou těchto nedostatků, a vyvarovat se jim pro následující vozy. Jinak je ale projekt úplně odlišný.

Řekl bych, že na simulátor máme poměrně vliv, což dokáže pomoct. Zároveň zpětná vazba pomáhá týmu v tom, aby zjistili, kudy se vydat, a co změnit,” říká držel dvou pole position z letošní sezony.

Rozložení sil může být odlišné, mnoho týmů přesunulo své zdroje na rok 2022 poměrně brzy, například takový Haas letošní monopost prakticky vůbec nevyvíjel. Stáj se chystá na další sezony. U Williamsu to fungovalo v podobném trendu, zatímco McLaren dle slov Daniela Ricciarda ještě zkouší něco vytěžit do konce letošní sezony. Podle Leclerca jsou zatím čísla slibná, ale pro každého je to krok do neznáma.

„Myslím si, že je to otazník pro všechny, zda budou vyvíjet dobře nebo ne. Jak říkám, je to hodně odlišný projekt. Stále je hodně, hodně brzo. Takže nikdo netuší, jak na tom bude v porovnání s ostatními, ale pracujeme na tom,” dodává Leclerc.

Německo plánuje pustit autonomní vozidla do běžného provozu už příští rok!