Leclerc svým vítězstvím ohromil i prezidenta Ferrari

Charles Leclerc, jen týden po svém prvním vítězství ve Spa, opět triumfoval. Tentokrát na Monze. První místo je pro Monačana o to sladší, jelikož ho dosáhl před domácími fanoušky Ferrari.

1 Štítky: Charles Leclerc GP Itálie Zveřejněno 8. 09 2019 — Lukáš Podstata

Leclerc dokázal za svými zády udržet úřadujícího mistra světa Lewise Hamiltona více než dvacet kol. Oba piloti ukázali velkou dávku talentu, protože jejich souboje byly opravdu dechberoucí. Až tak, že si Brit stěžoval na nebezpečnou jízdu ze strany Monačana!

Ten v rozhovoru po závodě přiznal, že se jednalo o jeho nejtěžší závod v dosavadní kariéře. „Nikdy jsem nebyl po závodě tak unavený,“  řekl a dodal, že v závodě udělal několik chyb, kterých se chce v budoucnu vyvarovat. „Musím být více opatrný, v závodě jsem udělal několik chyb, naštěstí je ale nikdo nedokázal potrestat. Skončil jsem první, takže jsem opravdu spokojený,“ uzavírá jezdec Ferrari.

Nadšení po závodě neskrýval také prezident Ferrari John Elkann. „Vítězství na Monze je opravdu mimořádná událost. Jedná se o nejlepší dárek, který jsme mohli k 90. výročí založení týmu dostat,“ konstatuje spokojený Elkann.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Leclerc svým vítězstvím ohromil i prezidenta Ferrari”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Nj, ale penalizaci nedostal jenom proto, že by jinak fanoušci F1 komisaře sežrali.

Napsat komentář