Leclerc si pochvaluje, že letošní Ferrari nemá žádnou velkou slabinu

Charles Leclerc je spokojen s letošním vozem Ferrari, který je podle něj výrazně lepším monopostem než ten z roku 2020.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 16. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Scuderia se vloni propadla do středu pole a výsledkově zažila nejhorší sezonu za posledních 40 let. Dost možná za to mohlo údajný trest od Mezinárodní automobilové federace, který spočíval ve sníženém výkonu pohonné jednotky

Ať už je pravda jakákoliv, jisté je, že letos se Ferrari vzchopilo. Charles Leclerc dokončil v prvních čtyřech závodech dvakrát na čtvrté a dvakrát na šesté pozici a Scuderia ztrácí v Poháru konstruktérů jen pět bodů na třetí McLaren.

„Nemyslím si, že existuje nějaká velká slabina, kterou možná měl loňský vůz v závodním tempu,“ těší Leclerca. „Cítím, že letos je výkon více vyvážený, jsme silnější v kvalifikaci i závodech, což je dobré.

„Loňský rok byl rozhodně těžký z hlediska toho akceptovat, kde se nacházíme. Ale podle mého jsme jako tým odvedli skvělou práci celkem rychle ve smyslu návratu na čelní pozice. Pracujeme nejlépe, jak je to možné.

Myslím, že od té doby lze vidět, že tým odvádí skvělou práci a kráčí správným směrem. Ukazuje to, že všechna práce v továrně v Maranellu i to, co děláme my na okruhu, se vyplácí. Bude to sice ještě dlouhá cesta, ale chceme brzy bojovat o nejvyšší pozice. Musíme pokračovat v tom, co děláme,“ má jasno Monačan.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Charles Leclerc (@charles_leclerc)