Leclerc se zlobil kvůli váhavé reakci vyslat safety car

Charles Leclerc je hodně nespokojený s reakcí FIA na nehodu Maxe Verstappena v GP Ázerbájdžánu. Monacký závodník se diví, proč nevyjel na trať Safety Car dříve.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 7. 06 2021 — Jiří Košta

Verstappen silně narazil do zdi vysokou rychlostí po selhání pneumatiky během závodu v Baku, ale poté pokračovali jezdci ještě téměř celé kolo. „To je vtip, to je vtip,” odpověděl Leclerc vysílačkou, když mu po projetí Verstappenova havarovaného vozu řekli, že stále závodí. „Ať okamžitě vyjede ten z******ý Safety Car, proč čekají?”

Trvalo necelých 20 sekund, než byly vyvěšeny dvojité žluté vlajky a téměř minutu a půl, než byl nasazen bezpečnostní vůz. Ten vyjel v momentě, kdy se do vedení závodu dostal Sergio Pérez.

Leclerc řekl, že byl překvapen, protože bezpečnostní vůz nebyl dříve povolán. „Pro mě bylo jasné, že s takovým incidentem přestanu jet naplno, je to uprostřed rovinky, takže to bylo docela nebezpečné. Trvalo to déle, než jsem čekal. Ale myslím, že všichni závodníci byli překvapeni stejně. Určitě to bude věc, kterou chci probrat během předzávodního briefingu ve Francii,” říká Leclerc.

Týmový kolega Carlos Sainz nebyl také spokojený, podle jeho slov by za normální situace bylo lepší aktivovat režim virtuálního Safety Caru, což by jezdce donutilo výrazněji u místa nehody zpomalit.

„Každý viděl nehodu, každý věděl, že auto je napravo od bariéry, ale domnívám se, že by každý měl za těchto podmínek výrazně zpomalit. Jsem si docela jistý, že to stejně bude diskutováno. Jak zmínil Carlos, virtuální Safety Car nebo Safety Car by věci mnohem zjednodušily. Ale o tom si promluvíme s každým jezdcem,” dodává monacký závodník.

Tesla Model 3 je nejprodávanějším elektromobilem ve Velké Británii