Leclerc se zlobí, že Vettela povolali do boxů dřív

Ferrari si odvezlo ze Singapuru body za první a druhé místo, přesto musí řešit nepříjemnost uvnitř týmu. Charles Leclerc je totiž nespokojený s rozhodnutím, že do boxů zajel první Vettel, díky čemuž Němec získal výhodu a vyhrál závod před právě druhým Monačanem.

3 Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Singapuru Zveřejněno 22. 09 2019 — Martina Nová

Leclerc odstartoval do závodu z prvního místa a vedení si udržel i ve chvíli, kdy musel zpomalit ve snaze udržet co nejdéle své pneumatiky funkční. Ferrari se rozhodlo povolat do boxů nejprve Vettela, což ho zvýhodnilo. Monačan zastavil jen o kolo později a vrátil se na trať až za Němce.

Do týmového rádia dal Charles Leclerc během prvního safety caru najevo svou nespokojenost s rozhodnutím týmu. „Abych byl naprosto upřímný, nerozumím tomu undercutu, ale budeme o tom diskutovat po závodě.“

Během druhého výjezdu zpomalovacího vozu na zprávu týmu, že si má Leclerc dávat větší pozor na svou pohonnou jednotku, odpověděl opět velmi jasně. „Jo. Neudělám nic hloupého. To není můj cíl. Chci, abychom závod dokončili na prvním a druhém místě. Jen si nemyslím, že je to fér. Ale nebudu dělat nic hloupého.“

Po závodě Monačan opět prozradil, že si o celé situaci ještě bude muset s týmem pohovořit. I když závod nebyl pro něj kvůli této události příjemný, byl rád za „double“ Ferrari. „Vždy je těžké ztratit takovou výhru. Ale nakonec pro tým je to skvělý výsledek, takže z toho mám radost. Je to poprvé v sezoně, co máme první a druhé místo, všichni kluci si to zaslouží,“ řekl Leclerc po finiši. „Když jsme sem jeli, doufali jsme alespoň v podium, my se přitom vrátili s doublem. Z mého výsledku jsem ale zklamaný, jako by byl kdokoliv jiný. Někdy to nevyjde, ale vrátíte se silnější,“ dodal monacký závodník.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Leclerc se zlobí, že Vettela povolali do boxů dřív”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Charles má horší smlouvu, a tak musí Sebastianovi dávat přednost. Snad už mu to vysvětlí.

  2. Aladin napsal:

    Proč jel Charles tak pomalu když mu teklo do bot? Bylo vidět že přezutí fungovalo a Seb jel na nových gumách velmi rychle, ale Charles jel pořád vpředu jak s hnojem. Divné že na to nezareagoval.

  3. Dallas Dallas napsal:

    Karma za kvalifikaci v Monze

Napsat komentář