Leclerc přišel o vedení v závodě kvůli spadlé větvi na trati

Poměrně kuriózní věc nastala během závodu v Baku, když se hned v úvodu na trati ocitla před patnáctou zatáčkou malá větev. Závodníci se museli vyhýbat, což například Max Verstappen vyřešil tím, že si zkrátil trať. Charles Leclerc, který v té době vedl, ztratil potřebnou rychlost.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 6. 06 2021 — Jiří Košta

Leclerc odhalil, že potulná větev stromu na trati v 15. zatáčce ho přiměla k opuštění zatáčky a lehkému zpomalení, aby zajistil, že nezískal trvalou výhodu nad Hamiltonem. Brit se díky tomu ale mohl na Ferrari dotáhnout.

„V prvních kolech to začalo bylo celkem v pořádku. Pak přišlo něco, o čem si myslím, že nebylo v televizi vidět. Uprostřed 15. zatáčky byla část stromu a tam jsem vlastně ztratil dost času. Musel jsem si zkrátit trať, abych se tomu vyhnul, ale poté jsem zpomalil, abych nezískal výhodu nad Lewisem.

Takže jsem zpomalil a pak mě předjel. Od té doby to bylo docela obtížné, protože jsem byl za Lewisem ve špinavém vzduchu, s čím jsem trochu bojoval, jakmile jsem ztratil DRS, Max mě předjel. Pak jsem byl jak v začarovaném kruhu, což je velmi obtížné, protože jsem měl všude kolem sebe auta, která měla trochu vyšší tempo než já,” shrnul závod Leclerc, který nakonec skončil těsně za stupni vítězů.

Toyota kupuje autonomní techniku od Lyftu za 550 milionů dolarů