Leclerc: Porazit Vettela je mým cílem, ale zájmy Ferrari jsou důležitější

Charles Leclerc nedovolí, aby bitva mezi ním a Sebastianem Vettelem poškodila zájmy týmu Ferrari.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 10. 10 2019 — Lukáš Podstata

V posledních několika závodech jsme mohli vidět mezi oběma jezdci určité napětí, které vyeskalovalo při Velké ceně Ruska. Dokonce i samotný výkonný ředitel formule 1 Ross Brawn se obává, že by mohla tato rivalita italskému týmu přerůst přes hlavu. Brawn je také přesvědčen, že by mohli oba jezdci Ferrari v následujících závodech vzájemně kolidovat.

To ale popírá mladý talent Ferrari Charles Leclerc, který řekl, že zatímco boj mezi ním a Vettelem je intenzivní, oba si plně uvědomují, že jejich bitva má určité mantinely. „Chci porazit Seba a on mě, ale zájmy týmu jsou pro nás největší prioritou. Pokud budu bojovat na trati se Sebastianem, tak mám v paměti, že nemůžu tolik riskovat,“ řekl Leclerc.

Mladý Monačan je však přesvědčen, že porazit svého týmového kolegu je velmi důležitý aspekt k tomu stát se úspěšným. „Mým cílem a myslím, že to má tak každý pilot, je pravidelně porážet svého týmového kolegu. Víte, když ráno vstanu, přemýšlím o vítězství. Když jdu v noci spát, myslím zase jen na vítězství. A samozřejmě když jsem v autě, tak je celkem logické, jaké mám myšlenky.“

Leclerc se v rozhovoru pro portál Motorsport.com ještě jednou vrátil ke svému chování při Velké ceně Singapuru. „V Singapuru jsem se opravdu hodně zmýlil a nebojím se to přiznat. Skončili jsme první a druhý a já jsem to hodně přehnal. Měl jsem v sobě až moc adrenalinu a mluvil jsem příliš moc, když to nebylo nutné.“

Ferrari se po letní přestávce vrátilo ve skvělé formě. Samotný Leclerc si je zlepšující formy plně vědom a chválí práci kolegů v továrně. „Všichni jsme byli překvapení, když jsme zjistili, jaký krok vpřed jsme udělali. Náš tým v Maranellu odvedl naprosto úžasnou práci. Určitě je to výsledek práce provedené v dobrém prostředí, které aktuálně v týmu máme. Navíc se Sebem sdílíme všechny potřebné informace, a to je pro nás oba hodně důležité,“ říká o náladě ve Ferrari Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář