Leclerc o “chytrém” souboji s Verstappenem

Vítěz Velké ceny Bahrajnu Charles Leclerc přiznal, že se během souboje o vedení s Maxem Verstappenem snažil být tak chytrý, jak jen to bylo možné a nad několikakolovou bitvou přemýšlel. Zároveň si náramně užil návrat Ferrari na nejvyšší příčky.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 21. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Charles Leclerc si po startu závodu udržel první místo a až do prvních pit-stopů na něm bez problémů zůstal. Hrozba nastala až v 15. kole, kdy Red Bull zastavil Maxe Verstappena u mechaniků ve snaze předjet pilota Ferrari přes boxy.

Nizozemcova skvělá rychlost ve výjezdovém kole Leclerca skutečně ohrozila a následně se oba závodníci utkali o vedení. Bitva mezi mladíky trvala zhruba čtyři kola, poté úřadující šampion udělal chybu a do podobné pozice se již v průběhu závodu nedostal.

Leclerc následně bez větších komplikací dojel do cíle závodu na prvním místě před kolegou Sainzem, který profitoval z Verstappenovy technické poruchy. Monačan přiznal, že se během souboje o vedení snažil přemýšlet a soustředil se na DRS zónu před 4. zatáčkou.

„Při souboji s Maxem jsem se snažil být tak chytrý, jak to jen šlo. Věděl jsem, že je (Verstappen) na vjezdu do první zatáčky agresivní, a tak jsem tam brzdil dřív, abych byl na následující DRS zónu za ním a mohl získat vedení zpět.

Naštěstí se nám to povedlo, a to hned dvakrát, což je skvělé. Jsem neskutečně šťastný, že se nám podařilo něco takového. Celý závod byl Max za mnou a já věděl, že sebemenší chyba by mě mohla stát vítězství,“ popsal souboj s Verstappenem Leclerc.

Nový lídr průběžného pořadí šampionátu tak ukončil 910 dní dlouhé čekání Scuderie na vítězství, poslední úspěch Ferrari se datuje až do Velké ceny Singapuru 2019, tehdy v závodě zvítězil ještě Sebastian Vettel.

Leclerc také nezapomněl vychválit svůj tým za tvrdou práci a trpělivost během posledních dvou těžkých sezon. „Poslední dva roky pro nás byly skutečně těžké. Věděli jsme, že rok 2022 bude velkou příležitostí a obětovali jsme tomu opravdu hodně.

Chci poděkovat všem lidem v týmu kteří se podíleli na stavbě tohoto úžasného vozu. Je to skvělý začátek roku – získali jsme pole position, nejrychlejší kolo a díky Carlosovi (Sainzovi) máme double. Nemohli jsme doufat v nic lepšího,“ liboval si vítěz GP Bahrajnu.