Leclerc: Nemyslím na vítězství v prvním závodě

U Ferrari nastala před letošní sezonou revoluce. Do stáje přichází mladý Leclerc, který se hodlá prozatím učit.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 24. 02 2019 — Jiří Košta

Mattia Binotto při představení nového monopostu Ferrari SF90 prozradil, že stáj bude zpočátku roku hrát na ruku Sebastianovi Vettelovi, který už je samozřejmě mnohem zkušenějším pilotem.

Charles Leclerc se tak má pouze dívat a učit se od zkušeného pilota.

Mladý Monačan byl dotázán, zda bude potřebovat čas na to, aby byl rychlý nebo je odhodlaný bojovat vysoko hned od začátku sezony.

„Pochopitelně budu šťastný, pokud se mi podaří být co nejdříve rychlý a mít dobré tempo,“ řekl Leclerc.

„Jsem ale také realistou. Je to teprve má druhá sezona ve formuli 1, takže se musím ještě hodně učit. Je přede mnou stále dlouhá cesta.

Nebudu ale skrývat, že jsem připravený tlačit na pilu už od prvního závodu. Pokud bude mít Mattia problém zvládat dva rychlé piloty, tak je to pro mě dobrým signálem.

Nyní se ale budu soustředit pouze na sebe, každým kolem se budu snažit zlepšit.

Je to top tým, takže je to trochu jiné oproti tomu, kde jsem byl dřív. Musím se chvíli adaptovat.“

Leclerc je tak odhodlaný bojovat a rozhodně nezůstávat pozadu. Soupeř v podobě týmového kolegy a čtyřnásobného mistra světa ovšem bude mít navrch.

„Momentálně se nesoustředím na výsledek. Soustředím se pouze na sebe a chci udělat co nejlepší kus práce v autě i mimo něj.

Nechci se dostat do situace, kde budu mít v hlavě vítězství během prvního závodu. Chci pouze postupně růst a cítit se v týmu a ve voze pohodlně. Poté se mohou dostavit dobré výsledky.“

Diskuse k článku

Napsat komentář