Leclerc může Ferrari opustit předčasně, kdyby chtěl

Charles Leclerc by se pravděpodobně mohl vyvázat ze smlouvy s Ferrari s předstihem, pokud by opravdu chtěl.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 24. 04 2023 — GPF1.cz

To je názor doktora Helmuta Marka z Red Bullu, který v minulých dnech odmítl divoké internetové spekulace naznačující, že po Leclercově současném týmovém kolegovi Carlosi Sainzovi touží Audi.

“V dnešní době může na internet dát něco víceméně každý,” řekl 79letý vrcholný představitel Red Bullu. Součástí nedávných zvěstí o Sainzovi, které sám Španěl popřel, je, že Leclercův tábor možná tlačí na nového týmového kolegu kvůli vnitřnímu napětí.

Baví tě podcast KOLO NA KOLO? Přijď na živá představení v kinech CineStar v Českých Budějovicích (4. května) a Liberci (1. června) se speciálními hosty a exkluzivním dvacetiminutovým filmem o Strategii během velkých cen F1. Vstupenky zde.

“Tyto zprávy nelze ověřit,” trval na svém Marko. “Ale proč by se Ferrari mělo s Carlosem rozloučit? To nedává smysl. Carlos odvádí dobrou práci. Ferrari má jiné problémy, než aby přemýšlelo o Sainzovi.”

Podle italského insidera F1 Lea Turriniho je však “veřejným tajemstvím”, že právě Leclerc by mohl být na odchodu, protože “jedná s Mercedesem”.

“Všichni o tom vědí, včetně Maranella,” napsal ve své rubrice Quotidiano Nazionale. “Leclerc chápe, že čas běží, a pokud se Lewis Hamilton rozhodne odejít, pak Mercedes bude chtít získat jezdce na úrovni šampiona, který by byl partnerem George Russella.”

Leclerc je však s Ferrari smluvně vázán do konce roku 2024. Marko si však myslí, že pětadvacetiletý Monačan bude mít ve smlouvě výkonnostní klauzuli.

“Tyto výkonnostní doložky jsou dnes běžné,” řekl. “Zhruba říká, že jezdec musí mít v určité fázi sezony, obvykle na konci léta, určitý počet bodů, aby se smlouva automaticky prodloužila. Pokud tomu tak není, mají obě strany možnost smlouvu vypovědět. Právě z tohoto důvodu mohl Sebastian Vettel v roce 2015 tak snadno přejít k Ferrari.”